Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha egy színtévesztőt közel...

Ha egy színtévesztőt közel 150-200 szakmából kizárnak az orvosi alkalmatlansága miatt, akkor mik azok a szakmák ahol nem kell aggódni, hogy látja e a pöttyös könyvet vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 17:17
 1/5 anonim válasza:
Üdv. Velem is ugyan ez van.Én csak a piros árnyalatait nem látom de sajnos nem különböztetik meg azokat akik csak kicsit tévesztik a színeket. Egyébként amihez nem kell színlátás ott nincs is ilyen teszt
2012. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Létezik egy nem olcsó spec. vizsgálat és szemüveg, a munkavédelmi minősítése nem tudom van-e. Asztalos lehetsz, ezt tudom a családból. A színekkel kapcsolatban van sokféle látóképesség, de nem vizsgálják. Így lehet valaki szőnyegszövőmester, reklámgrafikus akár élete végéig. A munkát el tudja látni, de a pötyi könyv neki néma víztükör. A snookert szoktam nézni az Eurosporton, van egy élvonalbeli játékos, aki színtévesztő. Múltkor a bírótól kérdezte az egyik golyó színét.
2012. febr. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sorstársaimmal meg szeretnék osztani egy linket ahol a színtévesztés korlátozó tényezőnek számít és kizáró oknak!


[link]


Persze itt is hagy maga után kívánni valót a dolog!


Remélem, mihamarabb kifejlesztenek egy olyan módszert, vagy műszert, amivel tágítani lehet a munkakörök számát amit egy színtévesztő is végezhet gond nélkül, és nem kell szembesülnie a bürokrácia és a megbélyegzés átkával!!! Na meg persze a rettegés, mikor munka alkalmasságira kell menni az orvoshoz, h most előhúzza e a pöttyös könyvet v sem.

2012. febr. 13. 20:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Szakács lehet színtévesztő ez már biztos!!!!!!
2012. márc. 28. 19:48
 5/5 A kérdező kommentje:
örömmel jelentem színtévesztő lehet szakács!!!!!
2012. máj. 16. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!