Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencsét csak orvosi...

Kontaklencsét csak orvosi engedéllyel lehet viselni?

Figyelt kérdés

Vagy lehet anélkül is. Én színes kontaklencsét szeretnék vásárolni persze receptre.


Akinek van az magyarázza már el hogy -milyen árban vannak

-és mindent amit tudni kell róluk...!


2011. febr. 19. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak orvosi engedéllyel, hiszen lehet netről is rendelni. De ajánlott az időszakos orvosi vizsgálat; nekem háromhavonta nézi meg a doki műszerrel, hogy mennyire eres a szemem, nem bántja-e a lencse, stb.


A legjobb, ha elmész egy kontaktológushoz, és megbeszéled vele. Ott még be is tanítanak a szakszerű lencsehasználatra, meg rendelhetsz tőlük mindenféle lencsét, plusz meg is vizsgálnak.


A lencséknél nem mindegy az ún. szaruhártya-görbület sem, ezt is géppel le kell mérni, mert rossz görbületű lencse kényelmetlen lehet.

2011. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell orvosi engedély hozzá. Egy pár színeset én anno 6900 ft-ért vettem. Bemész egyszerűen egy optikai üzletbe, aztán rendelsz. Dioptriával vagy a nélkül, tökmindegy. Bár nekem nem nyerte el tetszésemet. Mikor a pupillám kitágult (sötét vagy sok alkohol miatt...) homályosan láttam, a lencse színes részén túl tágult a pupillám. Kényelmetlen volt, meg a barna szemem libafossá vált XD. De hajrá!
2011. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

OK köszönöm mind kettőtöknek.

Én úgy tervezem, ha időm futja, hogy elmegyek elsőnek rutin vizsgálatra, ám 2 és fél éve vagyok szemüveges, de sosem mentem el kontrollra, akkor még nem tudtam miaz. :P Nos elmegyek, megkérdezem hogy bírná-e a szemem, stb.


Ám ez hogy van, van negyed éves-fél éves és 1 éves kontaklencse? Én az ár attól függ hogy mennyi időre kell a kontaklencse?

2011. febr. 19. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van napi, egyhavi, háromhavi lencse, vannak lágyak, félkemények, kemények, nem mindegy a görbületük, a hordási idejük, különböző a kezelésük is.

Javaslom, hogy kérd ki egy kontaktológus véleményét, ő eligazít a választék terén.

A nem megfelelő lencse és lencseviselet akár maradandó károsodást is okozhat a szemben, szóval észnél kell lenni.

2011. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem akkor nincs is éves. És szerinted megéri, ha pl megveszem a 3 havit, akkor ugyan ugy megkell vennem a másik 3 havit, és igy tovább igy tovább, és szerintem ez nagy pénz kidobás lenne. Jó ami nekem most van szemüveg az br. 20000ft volt, de már unom, és ezért próbálnám meg a kontaklencsét. Vagy inkább ne csináljak semmit?
2011. febr. 20. 11:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Amíg a szemüveggel olcsóbban jössz ki, mint a lencsével, csak akkor válts, ha a bőröd alatt is pénz van, amúgy meg a szemüveg ma divatos kiegészítőnek számít. Kis dioptriáknál nem éri meg, 8 felett javasolják. Ha mondjuk fél vagy 1 évente kerül neked a szemüveg 20e ft-ba, a lencse három havonta (amúgy van fél éves, vagy éves lencse is, de ezt nem ajánlják azonnal) kb ugyanennyi folyadékkal. Ha mondjuk már 8 környékén vagy, és még mindig nem állt be a szemed, vagyis kb évente ott kell hagynod 50 ezret csak a lencséért (megfelelő vékonyítás miatt), + a keret is használódik, az +10 vagy több, akkor már megéri elgondolkodni rajta, mert anyagilag is jobban kijöhetsz.
2011. febr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazad van. Inkább akkor már a keretemet cserélem le, amúgy is az nem tetszik nekem, legyen a keret 15 ezer, de legalább tudom hogy nekem tetszik. 19 éves F vagyok, és augusztusban lesz meg az első keresetem, a gyakorlati pénz, és szeptembertől fogom kapni asszem májusig azt a kis pénzt, és nem érné meg erre költeni.


Köszönöm informálásod.

2011. febr. 21. 15:15
 8/8 anonim ***** válasza:
színes lencse 1-2 alkalomra jó, de mindennapos viselésre nem. egy az hogy látszik rajta hogy mű. másik meg hogyha kitágul a pupillád homályosan látsz, ha összeszűkül akkor meg látszik a saját szemszíned a lencse mellett. nem szép. legfeljebb képeken.
2011. febr. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!