Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A számítógéptől lehet karikás,...

A számítógéptől lehet karikás, sötét a szemem?

Figyelt kérdés

10-15 vagy 18 órát gépezek

lehet ettől a szemem sötét? 3 napja antibiotikumos cseppet szedek, de még nincs változás. és ha agéptől van akkor menyi idő után múlik el ha szüneteltetema gépet?

17 éves fiú


2012. febr. 2. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én aktívan dolgozom számítógéppel, s itthon is szoktam még használni. Ám összesen nem ülök ennyit a monitor előtt.

Határozottan állíthatom, hogy kevesebbtől is lehet baja a szemednek. A munkavédelmi előírások is nem véletlenül nem véletlenül korlátozzák, s kötelező szüneteket is be kell iktatni.

A csöves készülékeken a valóságban soha nincs kép, csak kettő darab fénylő pont. Csak ez olyan sebességgel váltakozik, hogy képnek látjuk. Ez nagyon nagy megterhelés.

Az LCD monitorok esetében ez nem jelentkezik, de minden monitorhasználat esetében a korlátozott szemmozgás, a tartós közelre fókuszálás stb. megterheli a szemet. Hosszú távon pedig maradandó látáskárosodás előidézője is lehet.

2012. febr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az nagyon sok a gép előtt. Találtam egy ilyet: [link] és egy ilyet (bár ez nőknek szól, de ha a nőknek beválik, hát miért ne használna neked is?!) [link]
2012. febr. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább lehet attól, ha nem iszol eleget. Nekem is ilyen... jó kis mérce ez, ha karikás a szemem többet kell innom és elhalványul pár nap alatt.
2012. febr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!