Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mostanában reggelre bedagad a...

Mostanában reggelre bedagad a szemem (általában kb. délre elmúlik). Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem alszol véletlenül tollpárnán?
2012. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem.
2012. febr. 6. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hm, eredetileg a poratka allergiára gondoltam volna. Ha minenhol a szemed körül dagad be, akkor az az elégtelen helyi keringésre szokott utalni (életkor, túl sós ételek fogyasztása elalvás előtt, nagyon ritkán hormonzavarok), ez ellen segít, ha jó magasan alszol (ami viszont nem tesz jót a hátgerincnek). Ha a szemhéjad, akkor ált. valamire kontakt allergiás vagy, amivel csak éjszaka találkozik a szervezeted (ágytakaró, öblítő, éjszakai krém, stb.) - ez utóbbi esetben ki kéne találni, hogy mi okozhatja. Ha száraz a szoba levegője, akkor a szemhéj ki is száradhat, ebben az esetben a szoba párásítása, ill. a szemre éjszakára kevés hidratáló krém/uborkaszeletek segíthtnek. Reggel hideg kamilla teás borogatás/szemmosás segít picit a tüneteken, mert a kamilla nyugtat, a hideg pedig összehúzza az ereket.
2012. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segített. Szerintem a száraz levegő miatt van, de nem vagyok benne biztos.
2012. febr. 6. 18:04
 5/6 anonim válasza:
Próbáld meg, hogy csak délben kelsz fel!
2012. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:D jó ötlet!

közben kiderült, hogy mononukleózisom van, és valószínűleg emiatt dagadt a szemem

2012. febr. 12. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!