Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik beteg vagyok már 1 éve...

Pánik beteg vagyok már 1 éve de mostanában sűrűbben előfordulnak a rohamok és a közérzetem is elég rossz. Kérdésem ha egy 0.25 ös xanaxnak az 1/3át 1Lvízben feloldom és azt iszogatom milyen hatást válthat ki? Mert általában elalszom egy egésztől.

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 21:33
 1/9 anonim válasza:
Szerintem semilyet ,másik meg hogy nem biztos hogy teljesen feloldódik.
2011. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem is volt enyhe pánikbetegségem...én inkább az agyamban próbáltam leküzdeni, nem szedtem semmit ellene..
2011. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a gyógyszer ennyire kiüt, akkor mindenképpen menj vissza a szakorvoshoz és tőle kérj ez ügyben tanácsot.

1. Lehet hogy nem ez a megfelelő gyógyszer

2. Lehet hogy az adagolása sem megfelelő

Egy biztos! A gyógyszeres terápiának a célja soha nem az, hogy teljes kiüsse az embert!

Minden nyugtató hatású gyógyszer készítmény egy idő után függőséget okozhat. Fontos a szünet vagy egyéb készítmény pótlása.

Úgy tudom kognitív pszichoterápiás kezeléssel+ megfelelő gyógyszerezéssel mellett enyhíthetők a tünetek.

Ne elégedj meg annyival, hogy csak gyógyszereznek!

A Xanax különösen veszélyes a függőség kialakulására nézve!

2011. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Aza gond, hogy az orvosok nem tudnak gyengébbet adni mert az meg egyáltalán nem használ azt mondták van mégegy fajta nyugtatójuk de az ugyan olyan mint a xanax :/ Nagyon sokszor voltam már ezzel orvosnál pszichológusnál stbstb ...
2011. nov. 11. 06:33
 5/9 Hungy ***** válasza:

0.25-ös Xanax egyharmada 1 liter vízben feloldva??? Még egy csecsemő se álmosodna el tőle, illetve semmilyen hatással nem lenne rá. Maximum a tudattól alszol el, hogy "Na, most aztán begyógyszereztem magam, mint az állat."

De komolyan, a 0,25-ös Xanax-nál gyengébb gyógyszer már nem is létezik, főleg ha még egy liter vízzel veszed be.

Én is voltam pánikbeteg, végigjártam az összes lehetséges módot a gyógyulásra, és végül az autogén tréning segített. Tudom ajánlani, TB-re is felírhatja a doki.

2011. nov. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg egy picit..!

Hogyhogy sokszor voltál pszichológusnál?

Pszichoterápiát kezdtetek? Kötöttetek szerződést? Végigcsináltad? A házikat is?

Az "egy-kétszer voltam pszichológusnál", az éppen, hogy a pszichológiai tanácsadás szintjét megüti SEMMI köze a gyógyító pszichoterápiához!!!


A pánikbetegség kezelése csakis akkor hatékony, ha KOMBINÁLT a gyógyszer és a pszichoterápia! A gyógyszernél nem a xanaxnak van elsődleges szerepe, hanem a kis dózisú antidepresszánsnak. Sajnos ezt ki kell tapasztalni, hogy melyik használ. DE terápia nélkül vajmi kevés a gyógyszer, mert belső gondolati és érzelmi rendszert nem változtatja meg, sem a korábbi emlékeket, hiedelmeket, automatikus negatív gondolatokat, játszmákat stb.


Tehát ha valóban meg szeretnél gyógyulni, akkor felkeresel egy normális pszichiátert ÉS pszichológust és nekiállsz dolgozni te is, nem csak a külső megoldásra vársz! Egyéb esetben évekig elhúzódó mentális zavar, rögzült pánikbetegség, betegségelőnyök rögzülése, szocializációs zavarok várnak rád. Gondolom ezt nem szeretnéd.

Jobbulást kívánok!


Egy gyógyult "pánikos"

2011. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.... már nagyon sokat küzdöttem ez ellen és nagyon sok orvosnál is jártam vele meg nagyon sok pszichológusnál is akik mindig megállapították, hogy nem tudják mi lehet a probléma.
2011. nov. 12. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet erős neked ez a mennyiség. Vegyél be csak negyedet. Nem mindenkire hat egyformán a gyógyszer! Ha sűrűsödtek a rohamaid és a közérzeted is rossz, akkor keresd fel a pszichiáteredet.
2011. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem gyógyszerrel kellene megoldani, hanem pszihoterápiával és kérdések feltevésével.


Bocs.... a gyógyszer hat az elején, jobbít egy kicsit, mert ettől át tudod gondolni félelem nélkül, mi okozhatja a tüneteidet. Ennyi, de semmi több.


Szerintem inkább változtass életvitelt, úgy, ahogy azt a betegség szeretné, hiszen nem véletlen alakul ki.

Ez a szervezeted egy védekezése, még ha nekünk rossz is - a természet sem tökéletes -.


FYI: a Xanax függőséget okozó szer, amire ha rászoksz, nagyon nehéz leállni és ez nem cigaretta, ami max egy szervedet károsítja vagy magas vérnyomást ad, ez teljesen lekészít. Így akarsz kikötni?

2013. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!