Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A jobb pupillám sokkal nagyobb...

A jobb pupillám sokkal nagyobb mint a bal. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ez egy orvosi vizsgálat során derült ki amire azért mentem mert sokat fájt a fejem. El is mentem a szemészetre ahol azt mondta az orvos hogy minden rendben van a szememmel, de azt jó volna tudni hogy velem született e ez a rendellenesség. Sajnos akkor nem tudtam válaszolni mivel a kivizsgálásig észre sem vettem. Mondta hogy nézzek meg gyerekkori fényképeket, hát úgy tettem, szerencsére sok fotó volt rólam készítve.

A fényképeken egészen 2007-2008-ig nem látszott semmi ettől a dátumtól kezdve már minden fényképemen látszik a különbség.

Olvastam hogy fejsérülés is okozhatja, úgy ez időtájt a suliban tesi órán nagyon erősen véletlenül megdobtak egy kosárlabdával pont jobboldalt a fülemnél akkor a fülemben a porc meg is repedt, mert jó pár hétig lilás színben pompázott.

Menjek vissza szemészetre ezek tudatában? Sajnos időpontos és kb. 2 hónap a várakozási idő.

Valakinek vannak ilyen tünetei vagy ötlete hova forduljak?

Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 18. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
És a látásodat ez befolyásolja? Szerintem mindenképp járj a végére, menj vissza!
2012. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Végül is jól láttok de nagyon erősen érzékenyek a szemeim a fényre, fáj ha napra kimegyek vagy pl. most a hó is elég rosszul érint.

Szerinted hova forduljak, előbb szemészet ismét?

2012. febr. 18. 17:52
 3/3 tetris ***** válasza:

A körzeti orvoshoz menj el, aki majd ad beutalót a szükséges laborvizsgálatokra, CT-re, neurológiai kivizsgálásra, röntgen, MRI, mittudoménmire. Ne hagyd annyiban a dolgot, mert még na jó is a látásod, és nem is fáj éppen a fejed, azért még a két pupilla különbségének jelentenie kell valamit. Ha a szemész mindent rendben talált, akkor oda felesleges visszamenni.

Ha mindent rendben találnak a kobakodban a vizsgálatok után, akkor legalább megnyugszol, hogy minden rendben van. Ha viszont találnak valamit, akkor a kezelést máris el lehet kezdeni.

2012. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!