Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » SZintévesztő vak vok, igényelh...

SZintévesztő vak vok, igényelhetek 90%-os bérletet vonatra?

Figyelt kérdés
azért kérdem, mert a haverom tejérzékeny kis kora óta, már nincs semmi baja... mégis 90%os kártyát kapott..
2012. febr. 19. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
én tojásérzékeny vagyok nyeenyeenyee
2012. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Add be a kérelmet, majd meglátod, nincs megszabva, hogy mire adnak. De ha neki adtak valószínűleg neked is adhatnak.
2012. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és hol tudom megigényelni?
2012. febr. 19. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:
én meg liszt érzékeny és semmi nyenyenye!
2012. febr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én meg ember algergia nyenyeyne
2012. febr. 19. 17:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha vak vagy, akkor biztos adnak. Ha színvak vagy színtévesztő, akkor a látásélességedtől függ. Színvakság esetén még elég sok esélyed van.
2012. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
smemi bajom a szinekkel, illetve japánkártya baszott ki velem..:D pöttyös kis könyv, amikor 1 ajta szín árnyalataiból kell kiolvasni számot, kb. nem látok sokszor semmit, de tudom milyen a piros, kék, zöld, stb, pláne azok pontok olyan kicsik nem is tom szinüket megmondani valamikor -.-
2012. febr. 21. 00:30
 8/9 ekeke ***** válasza:
Az nem biztos, hogy kaphatsz jogsit, de az biztos, hogy kidobnálak a bérletüggyel. Ilyen baromság mióta FOGYATÉK?
2012. febr. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"Az nem biztos, hogy kaphatsz jogsit, de az biztos, hogy kidobnálak a bérletüggyel. Ilyen baromság mióta FOGYATÉK?"


"Kedves" ekeke!


1. A színtévesztés nem baromság! 200 millióan szenvednek tőle a világon!


2. "A fogyatékosság annak a maradandó állapotnak vagy sajátosságnak a megnevezése, amikor egy személy érzékszervi, mozgásszervi, értelmi vagy kommunikációs képességei számottevően elmaradnak az emberek átlagától és ez a társadalmi életben való részvételét jelentősen akadályozza vagy lehetetlenné teszi."

(Wikipédia)


A színtévesztés olyan örökletes, nem gyógyítható állapot, amikor a szem (többféle okokból kifolyólag) nem, vagy nem elég jól tud megkülönböztetni bizonyos színárnyalatokat.


Előfordulhat, hogy nem kaphat bérlettámogatást emiatt, ám ez a fajta hozzáállás az, ami miatt oly sok(150+!!!) magyarországi okj és szakmunkás képzés kizáró feltétele. Ezek az emberek nem végezhetik el és gyakorolhatják azt a szakmát amelyet szeretnének, ami elég komoly dolog!


Összefoglalva:


- nem baromság

- de, fogyaték, csak sajnos nem érdekli a hatóságokat, mennyire, ezért nem járnak támogatások sem

2013. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!