Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A műkönnyet milyen gyakran...

A műkönnyet milyen gyakran kell használni, illetve rendszeresen vagy csak akkor ha érzem, hogy száraz a szemem? Nem szokik hozzá a szemem hosszútávon?

Figyelt kérdés
Nem lesz olyan, hogy hozzászokik a szemem és egy idő után nem használ vagy még inkább erősödnek a tünetek?
2012. febr. 24. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!

attol függ milyet kaptal.

nekem olyan is volt amit napi 3szor kellett,de nem hasznalt.igy váltottam olyanra ami gél és este kell egy -egy csepp,változast nem igazan tapasztaltam egyiktöl sem.de egy hete nem hasznalom egyiket sem,és most jó a szemem,vagy legalábbis nem piros.de nekem azt mondta a dokinö,h ez elmulni nem fog,tehat egész életemben hasznalni kell.

2012. febr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, miért kaptad, de a normál szemcseppeket min. napi 5x kell használni. Az első által javasolt gél szerintem sokkal kényelmesebb megoldás, de ha pl. kontaktlencsés vagy és a munkahelyi légkondi miatt száraz a szemed, akkor muszáj a napközbeni csepegtetés is, a gél önmagában nem lesz elég. Hozzászokni egészen biztosan nem fog a szemed, sőt. A legtöbb embernek szerencsére attól "hibásodik meg" a könnytermelése, hogy a külső hatások (por, légkondi, PC) miatt dörzsölgeti a szemét, ami károsítja a könnycsatornákat. Ezen a száraz szemmel való állandó pislogás csak tovább ront. Rendszeres csöpögtetés mellett kb. 2-3 hónap, mire a saját könnytermelésed rendbe jön annyira, hogy ha ezt követően már nem áll fenn a szemszárazságot kiváltó tényező, akkor teljes egészében elhagyhatod a szemcseppet.
2012. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én akkor használtam valami uni... nevűt, amikor még CRT monitort néztem naphosszat, de ennek már több mint 8 éve. Akkor napi egy kis fiolát használtam el, amikor már nagyon száraz volt a szemem. Mióta LCD monitort bambulok, azóta szerencsére nem kell.
2012. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem leginkább a monitortól és a mesterséges fénytől fárad el hamar a szemem és estére már nagyon piros, fáradt, ég. Ezért gondoltam, hogy a műkönny esetleg segíthet. Gélt vettem, mert azt hallottam, hogy az jobb, a neve Vidisic.
2012. febr. 24. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!