Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testápolózzam vagy ne? Melyik...

Testápolózzam vagy ne? Melyik a jobb hosszútávon? Van valakinek tapasztalata a száraz bőrrel?

Figyelt kérdés

A fiam 3 éves és nagyon (!) száraz a bőre. Ha minden nap bekenem testápolóval, akkor javul, sőt helyrejön, de ha egy ideig nem kenem, újra száraz lesz.

A szárazság alatt azt értem, hogy a lábszárán és a hátsó felkarján kissé grízes tapintású is.


Jobb, ha kenem és ezáltal függővé teszem a bőrét, és évek múltán sokkal rosszabb lesz neki, ha abbahagyja, vagy hagyjam szárazon, de úgy, hogy nem romlik az állapota?


Köszönöm a válaszokat.


2010. ápr. 8. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos írt fel gyógyszertári fürdetőt és testápolót,de sokszor elég a fürdető is,nagyion selymes lesz tőle a picúr bőre. Szerintem ,ha ez nem elég,nyugodtan használhatod mellé a testápolót is.
2010. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen kérj gyszertári fürdetőt.És kipróbálhatod,hogy babaolajjal kened be fürdés után a még vizes bőrét.Azt mondják,hogy így "bezárja" a bőrbe a nedvességet és nem fog kiszáradni..
2010. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
AZ én lányomnak ezek a gyógyszertári dolgok mit sem értek. A doki is megállapította. Neki olyan szinten száraz a bőre, hogy sebesre kaparja.Viszkez neki. Bebét vettem, nem olcsó de muszály. A fürdető kb 2,5dl ( atópiás bőrre: ez van rá írva) 3800ft. A hozzávaló testápoló ( 2x kell kenni) 3dl: 4000ft. De mintha használna. Nem vakarózik annyit.
2010. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Harmadik: sajnálom a gyermeked, remélem tényleg beválik a krém!

2010. ápr. 9. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak a kezei voltak nagyon szárazak, én bepanthennel kentem neki, attól jobb is lett. Egy próbát szerintem megér.
2010. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!