Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtéttel kapcsolat...

Lézeres szemműtéttel kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 3 hete csináltattam PRK-t. 6 nappal a műtét előtt voltam alkalmasságin, ott adtak időpontot műtétre, elmondták, mi a várható eredmény, mire számíthatok stb.

A műtét napján még egyszer leellenőrziték a dioptriát, adtak érzéstelenítócseppeket, várni kellett kicsit, aztán mehettem is. A műtét maga, a váróból való felállással és oda való visszaüléssel együtt volt 15 perc. Semmi kellemetlenség vagy fájdalom nem volt. Ahogy felültem kb 60-70%-kal már javult a látásom. Ki kellett még ülni kicsit pihenni, aztán fizetni és menni haza. Hazafele igazából ha nagyon akartam volna vagy nem tudtam volna máshogy megoldani még vezetni is tudtam volna. Élesen láttam csak ha pislogtam akkor kicsit homályosult és pár másodperc volt mire kiélesedett. Fájni nem fájt, nem is volt kellemetlen, csak közelre nem láttam tehát újságot nem tudtam olvasni meg a monitorba is bele kellett hajolni, hogy olvasható legyen, de nem is nagyon bírta. Ez ment másnap estig, akkor kezdett el aztán rettenetesen fényérzékeny lenni, de ezt is mondták, hogy ekkorra várható. Másnapra aztán már csontra lesötétített szobában bírtam már csak létezni. Monitort egyáltalán nem bírtam, Tv-nek is hiába vettem le a fényerejét teljesen azt se. Adtak külön erre a napra szemcseppet amit csak napi 5x lehetett viszont az elmulasztotta, de csak pár órára. Másnap kellett visszamenni, hogy levegyék a védőkontaktlencsét. Aznap reggel még kicsit szar volt a szemem, viszont mire délután visszamentem már napszemüvegben azért az utcán is tudtam lenni. Levették a lencsét, az kicsit kellemetlen volt, mert kb egy szemöldökcsipesz szerüséggel vették ki. Ettől a naptól aztán folyamatosan egyre jobban láttam. Ez egy pénteki nap volt egyébként, a hétvégén még otthon kicsit éreztem, hogy érzékenyebb a fényre, meg azért még jól esett ha nem volt minden függöny kihúzva, de ez hétfőre elmúlt és a látásom távolra már szinte tökéletes volt. A bal szememen éreztem még kb egy fél dioptriát, a jobbon semit. Közelre is már láttam, újságot tudtam olvasni, meg monitort is, csak még nem olyan hosszú ideig, mert hamarabb fáradt. Most pár napja a bal szemem lett tökéletes, a jobbon érzek most talán egy negyed dioptriát, de ez azt mondták pár hétig teljesen normális, hogy változik, kell 1-2 hónap a végleges élességhez. Mostmár a monitort is nagyjából tökéletesen látom, újságot pedig már rendesen tudok olvasni kb egy hete. Az utcán meg napszemüveg ugye fél évig, dehát úgyis jönnek a naposabb hónapok. Jövő csütörtökön kell majd megint visszamenni kontrollra, ott fogják majd először megmondani hány %-nál tartanak a szemeim, de szerintem 100 körül lehet mind2 mert tényleg abszolút látok mindent.

Én teljes mértékben elégedett vagyok, az a pár nap kellemetlenség bőven megéri. Az ár persze kicsit húzós, bár én pont kifogtam egy jó akciót tehát nekem alig volt több 200ezernél. Ha esetleg még gondolkozol én mindenképpen javaslom.

Ja és -2,75 és -2.5-esek voltak a szemeim.

Ha még van kérdésed írj nyugodtan.

2012. márc. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.Kicsit félek nehogy elrontsák.
2012. márc. 12. 06:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudják elrontani, a lézer követi a szemmozgásod, ha nagyon elmozdítod megáll. Ha meg esetleg visszaállna a dioptria pár hét után, akkor ingyen megcsinálják még egyszer a műtét és utána elvileg már nem fog, de ez is ritka. Szóval mindenképp olyan helyet válassz ahol vállalják ezt a garanciát. Ha gondolod megírom privátban én hol csináltattam.
2012. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi!
2012. márc. 12. 15:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a lézeres szemműtét csak az élességen javít, vagy a kancsalság is korrigálható vele?


30/N

2012. márc. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom korrigálható az is.
2012. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ABORG ***** válasza:

sima PRK-t csinaltam, nem volt semmi fajdalom se mutet kozbe se utana, mukonny se kellett, halolajat toltam meg sok tojast ettem (lutein) ezert gyorsan gyogyultam, 2-3.napon mar tudtam gepezni, 7.naptol mar 100%osan lattam 1honap utan meg mar 150%.


LASIK 500k es a lebeny leszakadhat ha eros utes eri a fejed meg tobb mas hosszutavu kockazata is van, ezert csinalnak amcsiba a katonaktak is PRK-t, jah es a PRK csak 270k...


de persze kinek mi.

2021. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!