Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az ilyen "plázás" optikus...

Az ilyen "plázás" optikus boltokban is kérnek taj-kártyát?

Figyelt kérdés

Vagy hogy megy ez? Gondolom a tb fizetne valami alap keretet meg lencsét, de nekem erős szemüveg kell, így tuti vékonyíttatni kell majd. Ilyen esetben is kell taj kártya?


Plázás alatt azt értem, hogy nem orvosi rendelő, hanem optikus bolt, ott elvégzik a teszteket és ott rendelem a szemüveget. Vagy amúgy is el kell menni szemészetre?


2012. márc. 14. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Sima optikákban nem kell, helyben megvizsgálják a szemed, de ha nincs október(látás hónapja) vagy nincs az adott helyre törzsvásárlói kártyád fizetned kell majd a vizsgálatért. TB kártya nem kell, hisz nem TBre megy a szemüveg, hanem önköltséges.


TBre iratni csak lencsét lehetett, azt csak orvosi szakrendelőben lehetett, de én azt hallottam, hogy már nem lehet feliratni. Nézz utána, de sanszos, hogy tényleg így van, mert sok gyógyászati segédeszközzel történt ugyanez.

2012. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy ideje már nincs tb támogatás a lencsére. Keretre nem tudom volt e valaha.


Az optikában elvégzik a szemvizsgálatot előzetes egyeztetés után. Oda is orvosok járnak ki a kórházból csak itt fizetned kell és nem kell sokat várnod hogy sorra kerülj.

Taj-kártya nem kell.

2012. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!