Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Retinitis-pigmentosa-t avagy...

Retinitis-pigmentosa-t avagy a farkasvakságot lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
Retinitis pigmentosa : A retinitis pigmentosa egy viszonylag ritka örökletes betegség, amely a retina pálcikáinak fokozatos romlása miatti gyengülő látással jár. Farkasvakságot okoz, azaz jó fényviszonyok között még jó a beteg látása, de szürkületkor vagy rossz belső megvilágítás esetén jelentősen romlik. A látótér beszűkülésével is együtt jár. A tünetek a betegség végső stádiumában már nagyon közel járnak a vaksághoz. Európában kb. százezren szenvednek ebben a betegségben, és az Egyesült Államokban is körülbelül ugyanennyi beteg található. Gyógymód erre a betegségre gyakorlatilag nem létezik. Édesanyám ebben a betegségben szenved.. Nem tudtok valami nagyon jó orvost Magyarországon vagy akár külföldön, aki segíthetne?
2009. jún. 11. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem gyógyítható,aki az ellenkezőjét állítja,az sarlatán.

Tehát ilyen orvost nem találsz.Sajnálom Anyukádat.

2009. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
SOTE Tömő utca szemészet.prof.Süveges Ildikó,én a lányomat hordom hozzá,nagyon nagy prof.
2009. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Próbálkozzatok természetgyógyásznál is, nekem nagyon jó gyógyítóm van, mindent meggyógyít, amit az orvosok nem tudnak, ő azt is tudja.
2009. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Helo en Prof Janáky Martahoz jartam szegedre ugyanez a betegsegem lassan 9 eve diagnosztizaltak igazsag szerint senki nem tudott ezzel kezdeni semmitt sajnos a termeszetgyogasz se tud mert ez egy gen degeneracio geneket nem tudjak megvaltoztatni Max elosegitheted vedheted sok a vitamin cink az fontos en allandoan napszemuvegben vagyok Kitartas es jobbulast
2010. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is jártam már nála sokszor.
2010. ápr. 27. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!