Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van valaki akinek gyermekénél...

Van valaki akinek gyermekénél mastocytosis-t (v. Urticaria Pigmentosa) diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyermekednek nagyfokú vitamin-hiánya van.

Javaslatom, dr Lenkei féle vitaminkészítmények közül: Ha csecsemőkorú a kicsi, akkor fél éves kortól adhatod neki a folyékony multivitamint, aminek az íze nem a legjobb, ezért valamilyen édes gyümölcslében, vagy teában add be neki az adagját. Tízéves korig adhatod ezt, vagy ha már le tud nyelni nagyobb tablettát is, akkor az Alap multivitamint is kaphatja, ennek adagja napi 4-6db. Tanulmányozd a mennyiségeket, és rájössz, hogy a gyógyszertárban kapható vitaminok csak Illúzió-vitaminok ezekhez képest. Ha kérdésed lenne, akkor írj nyugodtan, megpróbálok segíteni.

2011. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ.Ha megkérdezhetem honnan tudja ezt?Csak mert orvosról orvosra járunk és nekem még ezt senki nem mondta.Egyébként 17 hónapos a kisfiam és 4 hónapos kora óta egyfolytában szaporodnak rajta a kiütések.Az orvosok azt mondták mastocytosis.Emiatt a mája is megvan már nagyobbodva.Azt mondták rámehet a belső szervekre is teljesen.Nagyon félek.
2011. máj. 22. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Azért nem mondták még ezt az orvosok, mert ők az orvosi egyetemeken nem tanulnak a vitaminokról, ezzel kapcsolatos ismereteik nincsenek. Őket kizárólag a gyógyszerekkel kapcsolatos ismeretekre tanították meg, de arra olyan mértékben alaposan, hogy szerintük a más, esetleg természetes megoldások lenézendő, kókler megoldásoknak számítanak.

Ez nem csoda, hiszen a mai orvosképzés (kb. 100 éve beszélhetük erről a gyakorlatról)kizárólag a gyógyszeripari érdekeket szolgálja, amióta a Rokeffellerek beszálltak ebbe az üzleti vállalkozásba.

Ott fordult meg az arány, amikor a természetes módszerek helyett egyre nagyobb arányban a gyógyszeres kezelések, vagyis a tünetek gyógyszerekkel való elnyomása lett a cél.

Ezzel a módszerrel tudja biztosítani magának a gyógyszeripar, hogy az emberek lehetőleg életük végéig gyógyszerekre szoruljanak, életük végéig ügyfelek maradjanak.

Elnézést kérek, hogy kicsit eltértem a tárgytól ami önnek a legfontosabb, de ahhoz hogy megérthesse egy jó szándékú ember hogy mi folyik a háta mögött, ahhoz bizony nem mondhatom azt csak úgy, minden bevezetés nélkül, hogy az orvosoknak nem az a fő célja hogy tényleg meggyógyuljunk, hanem az, hogy minél tovább betegek legyünk, és gyógyszereket szedjünk.

Ez egy gátlástalan világ, gátlástalan szándékokkal. Tudom hogy ezt nehezen lehet elfogadni, de azért próbálja meg.

Az én főnököm, dr Lenkei Gábor egy csalódott orvos, kiábrándult munkája során az eredménytelenségből, és ezért kereste a megoldást, hogy miért nem tudnak az orvosok gyógyítani. Hosszú évekig folytatott kutatómunka után rájött, hogy rossz a felvetés, miszerint azt vizsgálja a mai orvostudomány, hogy mi okoz betegségeket. Szerinte inkább azt kell vizsgálni, hogy minek a hiánya okozza a bajt. Mert a mai világban nagyon sok olyan tápanyagból szenvedünk hiányt, mint a vitaminok, amik pedig a szervezetünk létfontosságú anyagai, ezek az eszközök az egészséges működéshez.

Nyolc éves tapasztalattal a hátunk mögött, rengeteg beszámoló szól teljes gyógyulásról, hihetetlen, de bármilyen betegség esetén, eltérés csak a gyógyulás idejében volt. Vannak akik hamarabb, vannak akik később lettek teljesen egészségesek, igaz, a vitamin-szedés sem egy kúra kell hogy legyen, hanem bizony ezekre naponta szükség van a folyamatos ellátás biztosítása miatt, csak így tud a szervezet teljesen tökéletesen működni.

Ezért írtam, hogy nyilvánvaló vitamin-hiány lehet a kisgyermeknél, nyugodtan meg lehet próbálni ezeket az ártalmatlan sőt szükséges anyagokat bevinni.

Ha pedig mégis úgy gondolja hogy inkább egy orvos véleményét kérné, akkor tudom javasolni dr Lenkei Györgyöt, aki dr Lenkei Gábor testvére, kifejezetten ezen a területen, vagyis a vitaminok területén szakértő, valamint életmód-tanácsadó. Hozzá mindenképp be kell jelentkezni, Budapesten konzultál, a nevét beírva megtalálja az elérhetőségét. Ha felhívja, és röviden elmondja a gondját, ő meg tudja mondani hogy vállalja-e a terápiát, vagy nem. Próbáljon meg bízni benne, nagyon sok embernek tudott már segíteni, és nem kér csillagászati összegeket.

Sok sikert, és jó egészséget a pici babának is.

2011. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudom nem a témához tartozik de előző válaszolóhoz lenne egy kérdésem:

Refluxot is lehet gyógyítani(vagy enyhíteni) vitaminokkal?

Sajnos ahány orvos, annyi dolgot hallottam, eddig egyik sem vált be, kipróbáltam pár homeopátiás kezelést is, de nincs javulás.

2011. máj. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves előző. A vitaminokkal nem lehet a szó szoros értelmében gyógyítani. Ezek nem gyógyszerek. A vitaminok a testünk nélkülözhetetlen kellékei ahhoz, hogy a szervezet elvégezhesse a munkáját.

Ha valaki hosszú éveken keresztül nem törődik az egészségével, és nem válogatja meg hogy mit eszik, vagy nem rendezi a lelki problémáit, akkor abban az esetben az ő szervezete hiányt szenved bizonyos tápanyagokból, plusz gyengül az immunrendszere a folyamatos stressztől. Ez esetben jönnek a szervezet részéről jelzések, és ha még ezekre a jelzésekre sem megfelelő a reakció, pl. elkezdünk gyógyszereket szedni hogy elfedjük a tüneteinket, akkor ez a hiányállapot csak fokozódik, mert a valódi okot, a tápanyag hiányt nem szüntettük meg.

A vitaminok pótlása nem minden esetben hoz azonnali gyors eredményt. Sőt. Először még fokozódhatnak is a kellemetlenségek, hiszen egy elsavasodott, beteg szervezetben a vitamin-bevitel hatására felkavarodnak a méreg anyagok, mielőtt kiürülnének a testünkből, még kellemetlenkednek egy kicsit. Ez az állapot szerencsére nem olyan hosszú, egy, két hét, van akinél ez rövidebb, van akinél kicsit hosszabb. De ha az illetőnek van elég türelme, és kivárja míg elkezd javulni, akkor olyan pozitív változásokat tapasztalhat meg, amit addig még soha. Persze a vitaminokat folyamatosan érdemes szedni, mert azokhoz minden nap hozzá kell jutni, ugyanis nem tudja a test elraktározni őket. Még a zsírban oldódókat sem, amikkel szoktak bennünket ijesztgetni az egészségügyisek. Sajnos olyasmibe beszélnek, amihez nem értenek, a vitaminok nem tartozik bele a tananyagukba.

Ha tehát azt kérdezi hogy lehet-e gyógyítani a vitaminokkal, akkor a válasz nem. Nem a vitaminok gyógyítanak meg, hanem a saját szervezetünk, immunrendszerünk javít ki mindenféle hibát a vitaminok segítségével. Ezek csak szükséges tápanyagok, egyszerű élelmiszerek.

2011. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ez még lemaradt. Igen, a reflux is javul, még meg is gyógyul, ha megtalálja a saját adagját vitaminokból, azt pedig úgy lehet kitapasztalni, ha mondjuk elkezd egy Alapot, és megfigyeli hogy vannak-e tőle változások. Ha elkezdődik tőle a méregtelenítés, akkor valószínű hogy ez az adag a későbbiekben is elégnek bizonyul, lehet folyamatosan ezt szedni. Ha pedig nem nagyon érez változásokat egy-két héten belül, olyanokat hogy több energia, jobb közérzet, ha ezek nem jönnek, olyankor érdemes megpróbálni a nagyobb adagot, mert akkor arra lesz szükség.
2011. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
IGEN VAN!!! Az én fiacsámnak pont ez a bőrbetegsége!!! Most 10 éves. Elöször is azt írnám hogy ne ilyedjetek meg. Nincs vész!! Nálunk kb. 2-3 hónapos volt a gyerek amikor barnás vöröses foltok jöttek ki rajta elég sok helyen, köldök alatt karon, arcon, lábon. Elöször azt hittük orvosi egyeztetés által allergia, aztán ekcéma és így tovább hónapról hónapra jártunk orvosokhoz és bőrgyógyászokhoz mire rátaláltunk Dr. Bégány Ágnes doktornőre (sajnos nemrégiben elhunyt tündér volt) mire ő felállította a diagnózist. Ulticaria pigmentosa. Kisebb korában 1-2 éves kora körül volt hogy minden előzmény nélkül felerősödött kidudorodó nagy vörös foltok voltak rajta, nagyon megilyedtünk szaladtunk doktornőhöz /nagyon ilyesztően nézett ki a gyerek/ de igazából neki nem fájt semmilye és a kedve is ugyan olyan jó volt. De 20 ft-os nagyságnyi foltokkal volt tele a teste. Mi nagyon megilyedtünk hozzá teszem mégegyszer a gyerek semmit nem értet miért aggódunk, tükör elé nem vittük. Ekkor doktornő adott neki egy szteroid inyekciót. Amitől szép lassan "meggyógyult" vagyis vissza húzódtak ezek a foltok és bár halványan de ma is látszanak rajta. A legtöbb nyugalmi állapotban van, van azonban 1-2 ami néha ritkán kicsit megint kidudorodik, de 2 éves kora óta komolyabb gondunk Hála a Jó Istennek nem volt. Kitünő tanuló és sportoló. Én sosem tömtem felesleges vitaminnal csak amire szüksége van téli időszakban vagy ha úgy látom. Sokkal inkább ajánlom nektek hogy figyeljetek oda a testápolókra, fürdetőszerekre. Ha megkeresel leírom nekünk miket írt doktornő. A napozó szertől a testápolóig. (Nem vagyok termék ügynök.)
2011. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az én kisfiamnak 9 éve van ez a betegsége. A vitaminhiányra fogni elég nagy ostobaság és elbagatellizálni sem szabad a dolgot, főleg, ha megnagyobbodott a mája. Ha adsz egy e-mail címet, szívesen megírom a tapasztalataimat és hogy kihez érdemes fordulni. Lehet, hogy soha nem lesz gondotok a betegséggel, de az is lehet, hogy hirtelen fellángol (velünk megtörtént) és akkor életmentő beavatkozásra lehet szükség.
2011. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elnézést csak most járok net közelben.

A fiamon azóta elvégeztek egy csontvelő biopsziát is,nincs rosszindulatú elváltozás a szervezetében.Megkapta a hepatitis elleni védőoltást h védjék a máját.És rendszeresen ellenőrzik.Többet nem tudnak tenni azt mondták.Várni kell.Én nagyon félek.Nem múltak a kiütések,nagyobbak nem lettek,de szaporodtak.Az utolsó válaszolónak:küldöm az e-mail címem.Nagyon szeretnék bővebben tudni az Önök helyzetéről is és h mit mondtak Önöknek az orvosok.

2011. szept. 3. 22:46
 10/10 Avaon válasza:
Valóban nem vitamin hiány. Genetikai betegségként diagnosztizálták a Heim Pálban, ami egyenlő a fogantatás pillanatától való fejlődéssel! A sejtek felépítésével! Adok a fiamnak vitamint de ha 2-3 db-ot adok kora ellenére akkor megy a hasa! Magyarul többet sem szabad!
2016. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!