Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az úgy működik hogy valakinek...

Az úgy működik hogy valakinek csak kontaktlencséje van és mellette egyáltalán nem hord szemüveget mert nincs neki?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kontaktlencsét hord. Én még soha nem láttam szemüvegben, még szemüveges képet se láttam róla. Azt mondja hogy nincs szemüvege mert eltört és amúgy is akkor már kontaktlencsét használt úgyhogy nem vett másikat.

Akkor még nem tudtam hogy bizonyos esetekben nem lehet kontaktlencsét használni, ezért nem kérdeztem meg tőle, most meg már nem is tudom, hogy hogyan működik ez a dolog.


Lázasan, náthásan nem lehet használni, gyulladt szembe nem lehet betenni. Mégis hogyan lehet boldogulni akkor kontaktlencse és szemüveg nélkül amikor az ember beteg?

-1 dioptria is elég ahhoz hogy ne láss rendesen, úgy emlékszek neki -2 felett van mind2 szeme.


Napi 12-16 óránál többet nem lehet a szemben, vagyis nem javasolják. Ha péntek reggel 7kor beteszi és este buliba megy, 3-kor hazaér akkor az már bőven több mint 16 óra. (Én buli napján csak este a készülődéskor teszem be, aznap amúgy szemüvegben vagyok)


2012. márc. 16. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg úgy kellene lennie, hogy otthon és legalább a hét egyik napján pihenteted a szemet, tehát mivel ilyen dioptriánál már ajánlott folyamatosan kontaktlencsét/szemüveget hordani, így az ismerősödnek is kellene, hogy legyen otthon szemüvege - én így is csinálom, bár az is igaz, hogy az ismerőseim engem sem láttak még szemüvegben. Azokon a napokon, amikor a szokásosnál hosszabb ideig kell, hogy a szememen maradjon a lencse, vagy pl. erősen poros helyre, esetleg termálfürdőbe megyek, jó minőségű napi lencsét használok, am. nagy oxigén áteresztőképességű havit. Az általad írt napi 12-16 óra is csak a modernebb, drágább lencséknél van így, a kommerszebbek 6-8 órát bírnak, ennek ellenére én is nagyon sok embert ismerek, aki csak és kizárólag kontaktlencsét hord - kétlem, hogy mind a magasabb oxigén áteresztőképességűt venné. Szerintem otthon együtt él azzal, hogy nem lát jól - olyan ismerősöm is van, akinek -5-ös szeme van, de nem hord szemüveget otthon, ugyanakkor gyakran panaszkodik, hogy hát már megint nem tudja mitől fájdulhatott meg úgy a feje. Nem hiszem, hogy meg fogod tudni győzni őt valaha is arról, hogy igazad van, de te csinálod jól :)
2012. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is hordok kontaktlencsét, és reggelente pl. felöltözöm, gogmosás stb, és utoljára hagyom a sminkelést, és előtte teszem be a lencsét. Miután hazaértem pedig egyből ki is veszem és átcserélem a szemüvegre. Hétvégente is az van rajtam, hogy pihenhessen a szaruhártyám.
2012. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!