Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Számítógép elé milyen szemüveg...

Számítógép elé milyen szemüveg kell?

Figyelt kérdés

Jól látok,de napi 10-12 órát ülök gép előtt,a monitoron összefolyik előttem minden egy idő után.

Próbálom pihentetni,de nem mászkálhatok ki fél óránként ugye.


Megyek szemészhez.

Milyen specifikus tulajdonság jó ha van egy szemüvegnek ha csak számitógép elé kell? Valamilyen szűrő?



2012. márc. 17. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha régi fajta (CRT) monitorod van akkor oda mindegy milyen szemüveged van.

Az új laposakhoz meg nem kell.

2012. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

LCD monitor,de fáj a szemem tőle. (melóhely,napi 8 óra)


Itthon régi fajta van,ettől nem fájdul meg.

2012. márc. 17. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor a munkahelyinél a képfrissítési frekvencia alacsony.

Szólj a minkahelyi gépeket karbantartó valakinek hogy ha lehet állítsa magasabbra. Ha másképpen nem, úgy is megoldható hogy a felbontást alacsonyabbra veszi.

Ha ez sem járható akkor egy olyan videókártyát kell bele venni, ami 80-100 Hz értéket tud legalább.

Az otthonid ha megnézed biztosan nem 60Hz-el megy.

A monitoron található gombokkal a monitor menüjében megtalálod ezeket az értékeket:


[link]

2012. márc. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az itthoni 100Hz-en megy,a benti 60-on és nem állitható,idióta a rendszer,nekem nincs jogosultságom még egy háttérkép állitáshoz sem,nemhogy állitgatni vagy bármit vetetni hozzá.

Én "örüljek hogy ott dolgozhatok és használhatom".


Tehát probléma még mindig ugyanaz. (munkahelyváltás még legalábbmásfél év mielőtt ez van ajánlva)

2012. márc. 18. 10:05
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as, az LCD monitorokat nem is lehet 100 Hz-re állítani! A hagyományos, CRT monitoroknál nem mindegy, hogy hány Hz-en megy, mert 60-on tényleg nagyon szemrontó, de az LCD monitorok teljesen más technológiával működnek, gyakorlatilag mindegy, hogy 60 vagy 75 (ennél magasabbra nem is lehet állítani, legalábbis az enyémet) Hz-re állítod, nem veszel észre változást. Nekem a régi monitor készítette ki a szememet, úgyhogy vettem is a munkahelyemre egyet, amíg nem szerzett be a cég.

Egyébként így lehet állítani a monitor frekvenciáját: jobb click az asztalon -> tulajdonságok -> beállítások -> speciális -> monitor -> képernyő-frissítési gyakoriság. Előtte az adapter fülön lehet megnézni, hogy milyen üzemmódok vannak.

2012. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!