Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mért nem tudom felhelyezni a...

Mért nem tudom felhelyezni a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Kb fél éve használtam kontaktlencsét, alkalmakkor (strand, mozi) és akkor gond nélkül fel tudtam rakni és tudtam használni. Most újra elővettem és nem maradt rajta a szememen, illetve felpúposodott rajta. Az első pislantásnál ki is esett, összegyűrődött. Lehet-e attól h romlott a szemem?
2012. márc. 11. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazt a lencsét használod, mint fél éve? Ez éves lencse?
2012. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ez ugyanaz a lencse, akkor nem lehet attól, hogy romlott. Inkább csak kijöttél a gyakorlatból.
2012. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Napos lencsét használtam amiből 14 pár volt és még maradt belőle 7 pár, és már nem birom feltenni a szememre.
2012. márc. 11. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is napi lencsém van, én is elszoktam tőle mikor nem hordtam egy évig, de nem a lencsével van a baj, csak már kijöttél a gyakorlatból. Nézz meg youtubeon pár kontaklencsés videót, és próbálkozz. Lehet 1 óra lesz, de menni fog az.
2012. márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De próbálgattam és buborék megy alá és nem fekszik rá a szememre. Amikor legelőször feltettem semmi gond nem volt egyből ottmaradt, pedig nem is gyakoroltam :S
2012. márc. 11. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne rögtön a pupillás részre tedd, hanem nézz oldalra, és a szemed másik oldalára, a fehér részre helyezd fel. Itt nem érzékeny, tehát finoman megnyomva ki tudod alóla nyomni a buborékot, majd egyszerűen ráfordítod a szemed. Nem tudom, érthető-e...
2012. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, azóta még próbáltam és az egyik szememre felment szinte gond nélkül, de szűrt, megfordítottam és inkább hagytam, majd egy másik alkalommal újra próbálkozok :)
2012. márc. 12. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!