Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 8.9-es görbületű kontaktlencsé...

8.9-es görbületű kontaktlencsék hordok, milyet hordhatok még? 8.6,8.7 már rossz lenne?

Figyelt kérdés
Színes lencséket sajnos nem nagyon lehet kapni ilyen görbülettel. Nem vagyok benne biztos, hogy mindig is ekkora görbületet hordtam. Mennyi tudna tolerálni a szem?
2012. márc. 17. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok szemész,de én is kontaktlencsét hordok,úgy tudom csak olyat hordhatsz,ami meg lett állapítva. Nekem anno minden más adatom megvolt,a görbület hiányzott, nem adták ki a lehetséges lencsét,visszamentem az adattal,és megkönnyebbültek, hogy nem adták ki, mert más volt az értékem,mint amit adtak volna találomra,az nem lett volna jó. A szem meg olyan érzékeny, hogy nem érdemes kockáztatni,lehet drágán megveszed,de hordhatatlan lesz.
2012. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Menj el egy optikába és mond meg hogy színes lencsét szeretnél, ott megmondják, hogy lehet-e.
2012. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!