Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Debrecenben keresek egy olyan...

Debrecenben keresek egy olyan optikát, ahol a betanító optikus türelmes, rendes, jófej? A betanítás hogy történik általában?

Figyelt kérdés

Kontaktlencsét szeretnék, de olyan helyre szeretnék elmenni, ahol normálisak velem. Egy helyen jártam már (piac utcai ofotért) amitől teljesen elment a kedvem, egy másik helyen pedig egy ismerősöm (vision expressz a kossuth-piac utca sarkánál) és ő sem járt ott sikerrrel.

Erre a két helyre nem szeretnék menni.


A másik kérdésem, hogy a betanítás általában hogy működik? Mennyi időt szánnak egy páciensre, hogy veszik rá, hogy a lencsét betegye a szemébe?:) Mielőtt mennék mit csináljak, hogy zökkenő mentesebben menjen a dolog? (amikor mentem régebben, reggel arckrémet használtam és a könnytől + izzadságtól nagyon csúsztak az ujjaim és szemhéjak is)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 14. 12:08
 1/4 A kérdező kommentje:
a kérdésem első része felkiáltó/felszólító jellegű lett volna, a rendszer átíratta velem a kérdést, ezért a ?-jel ott maradt, bocsi ezért.
2009. jún. 14. 12:11
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

hát én csak 1 optikában voltam ott nagyjából sikerült megtanulni. a józsaparkban van a felső emeleten.

normális volt a nő, meg türelmes. annyi volt az egész, hogy megmutatta, hogy kell az ujjamra tenni a lencsét a jó oldalával, felhúzni a szemhéjamat és ráhelyezni a szemgolyómra. miután mindkettőt feltettem, megmutatta, hogy vegyem ki, az egyiket kivettem. azt mondta, ha visszateszem hazaenged és otthon gyakorolgassak.

itthon úgy kb. 1hét múlva már profin ment igaz elég sokat szenvedtem vele az első pár napban.

jah és a próbalencse ingyen volt, csak tisztítófolyadékot kellett venni 3hónapra 3000 vmennyi volt.

2009. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

:)

írjatok még, sok véleményt szeretnék olvasni. írhattok élményeket is, nektek milyen volt az első k.lencse berakás:)

2009. jún. 14. 13:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az első úgy ment, mintha már azzal születtem volna. Csak nézett az optikuscsaj, hogy mennyire ráéreztem. Kb. 5 perc volt. Beraktam, kivettem, visszatettem, aztán mehettem is haza.

Aztán hogy ne legyen minden ilyen szép, pl. ha fáradt vagyok egyáltalán nem tudom betenni (sokat számtógépeztem vagy éjjel tanultam vagy buliztam), pedig már kb. 10 éve van lencsém. Ilyenkor csak dél felé tudom betenni, különben annyira könnyezik, hogy vagy azonnal kiesik vagy úgy nézek ki, mintha most tudtam volna meg életem legtragikusabb hírét.

2009. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!