Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Debrecenben melyik a legjobb...

Debrecenben melyik a legjobb optika?

Figyelt kérdés
Ott mikor van szemvizsgálat?
2011. aug. 14. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az Ofotért-et tudom ajánlani a Kálvin téren. Nagyon jók, megbízhatók. Szerintem itt egész nap van. Mert amikor voltam akkor egyszer délelőtt mentem akkor is megvizsgáltak, de másnap délután és akkor is. Mert ha jól tudom ketten is vannak, így valaki mindig benn van.
2011. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Remélem szerencsém lesz és van szemvizsgálat,mert nem Debrecenben lakok és nem nagyon szeretnék utazgatni :) Mindjárt rákeresek a neten,hátha találok vmit róla. Csináltattál is vmit? (szemüveg,kontaklencse) vagy csak megvizsgáltak? Ha csináltattál az mennyi idő alatt volt kész?
2011. aug. 15. 14:16
 3/8 A kérdező kommentje:
Megtaláltam.:) Esetleg ha vki még érdekel: Debrecenben 2 üzletük van. Kálvin Tér 4. és Piac utca 24 sz alatt. Ahogy olvastam sztem van mindennap szemvizsgálat.
2011. aug. 15. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok. Igen, kontaktlencsét csináltattam. Kedden mentünk először és akkor megvizsgáltak, megrendelték a lencséket. Pénteken mentem már a lencsékért, ott megtanítottak mindenre mit, hogyan csináljak. Majd egy hétre rá megint kellett mennem, hogy megnézzék minden rendben van e. De akkor csak a próbalencsét kaptam meg, most rendeltük ugyanott a rendes 6 hónapra való lencsét, hát azt egy fél hónap múlva küldik.

És te kedves kérdező fogsz valamit csináltatni vagy csak megvizsgáltatod a szemed?

Amúgy ha véletlen nem tudnák megvizsgálni a szemed, akkor van a Kálvin téren egy másik optika is a Papp II vagy mi. Ennek az eredeti boltja pedig a Batthyányi utcán van. De van a Rákóczi után is egy illetve a Csapó utcán is optika. Ezeket mind ajánlom, már mindnél voltam.

2011. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hú köszi! :) Kontaklencsét szeretnék csináltatni,de hallottam olyat is ,hogy megvizsgálják és ott lehet venni egyből lencsét.Vizsgálat az mennyibe kerül? Neked miylen lencséd van és mennyi 6 hónapra? A próbalencse ingyen volt? Köszi a segítséget
2011. aug. 15. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát bemész mondod, hogy kontaktlencsét akarsz, felveszik az adataid, majd bekísérnek abba a vizsgálóba megvizsgálnak, vagy 3 féle műszerrel, olvasod a betűket, majd megnézik, hogy szemüvegben hanyas lencse kellene. Ezután megállapítja milyen kontaktlencse is jó neked. Nekem tórikus lencse kell, így az enyémet rendelni kellett. De ha szerencséd van akkor neked lehet lesz raktáron, meg ez attól is függ, hanyas a szemed. Ezután ha megvan a lencse (vagy már ott rögtön, vagy majd visszamész, amikor megérkezik)akkor fel kell raknod és egy órát kell a városban lenni, hogy megnézd bírja-e a szemed meg hasonlók, majd visszamenni, és megtanítanak kiszedni. Ez lesz a próbalencséd, ezért nem kell fizetni meg a vizsgálatért se. Annyi, hogy veszel majd folyadékot a lencséhez. Én a legnagyobbat vettem ez 3 hónapig elég és 4000 Ft volt. És majd ha az a lencse jó, amit kiválasztottak, akkor egy hét múlva visszamész kontrollra megnézik minden rendben van e és rendelik meg fél évre, 3 hónapra a lencséket (nem tudom, hogy mindkét szemed egyforma-e?). Itt azért kell előleget adni, úgyhogy majd vigyél ekkor magaddal pénzt. Annyi, hogy nekem a tórikus lencse fél évre -4, -3,5 -ös szemeimre 28000 Ft. Ha bármi kérdésed lenne írj még nyugodtan.

Remélem nem baj, ha felteszek néhány kérdést:)

Mikor szeretnél menni? Hanyas a szemed? Van-e szemtengelyferdülésed?

És igen ha tudod magadról, hogy könnyen begyullad a szemed, akkor lehet nem fogják ajánlani, plusz ha 18 év alatti vagy szülő vagy felnőtt menjen veled, mert alá kell írni, hogy az optika nem tartozik felelősséggel, azért ha baja lesz tőle a szemednek.

2011. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Most ennyi kérdésem volt :) Ha minden jól megy még a héten megyek.nincs szemtengelyferdülésem és 2-2,5ös szemüvegem van.
2011. aug. 15. 23:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Az jó, szerintem rögtön fogsz kapni lencsét.
2011. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!