Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elfogyott a CIBA Vision...

Elfogyott a CIBA Vision Precision UV napi viseletű, havi cseréjú, lágy kontaktlencse sorozata, aminek 8.7-es a görbülete és 14.4-es az átmérője. Mivel lehet helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Szemészdokim nagyon lehúzós kedvű, kapásból duplájáért adta mindig ezt a lencsét, aztán neten megláttuk, hogy ugyanannyiért két dobozt is kaphatunk :O Felhívtam, hogy megkérdezzem, erre beadta a durcit, hogy jó hát lehet saját felelősségre próbálkozni, és kis híján rám csapta a telefont... Ő próbalencsézni akarna, én meg már láttam párat, ami ugyanezekkel az adatokkal bír, csak nem CIBA Vision, hanem azt hiszem Bausch & Lomb, vagy más ismertebb nevű, de nem ugrik be, mert már 2 hete néztem.
2012. márc. 29. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Akkor ezt már nem is kapni többé? Ez volt a kedvenc lencsém, hogy találok újat :SSS
2012. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szemészem is mondta, hogy ez megszűnt, majd mondom, hogy mit kapok helyette, mert egyelőre egy kisebb átmérőjű lencsém van, ami okoz némi problémát a behelyezés első fél, 1 órájában kb, utána csak akkor van gond, ha fárad az ember, az előzővel ilyen problémám nem volt, de én ezt betudom annak, hogy ez csak 14 mm átmérőjű, illetve a görbülete is csak 8.6, amit mondjuk nem érzek, elég szépen fekszik a szememen. Mihelyst megérkezett a jó próbalencse, írok :)
2012. ápr. 18. 13:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Köszi a választ! Ez a görbület téma foglalkoztat nagyon :D. Ugye 9.1es volt és nem tudom, hogy mennyire okoz gondot áttérni kisebbre. Illetve egyáltalán hogy fekszik majd a szememen! Nem értem miért szüntették meg pedig jó lencse volt!

2012. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Vannak 9.1-esből még, keress kontaktlencsethordok.hu-n, sajna így nem lehet rákeresni, végig kell böngészni, akad pár. Csak figyelj, hogy ha nincs más bajod, akkor ne legyen tórikus, meg egyéb nyalánkság.

Amúgy szerintem annyi, hogy ha pl 9.1-es, akkor talán kevésbé görbül, mert nagyobb átmérőjű gömbből vágták ki, mint egy 8.6-ost, szóval egy 8.6-ost nem tudnál ráerőszakolni a szemedre, vagy lerúgná magát. Viszont egy 8.6-os szemen meg nem tapad meg a 9.1-et, mert a szélei felugranak. Ez legalábbis az én véleményem, nem tudom, mi igaz belőle :D

2012. ápr. 20. 00:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát én is olvastam már ezt azt róla! :D Amúgy találtam 9.1es-t csak nem 14.4mm hanem 14.2mm elég csekély a különbség de szerintem okozhat bajt! Erről mi a véleményed? :D
2012. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem 14.4-es volt, az jól működött, most 14.0-m van, azzal kicsit vannak bajok, leginkább a behelyezés után max 1 órában, illetve néha előjöhet nap közben is a kettős látás, ha kicsit oldalra nézel (nálam ez annyit jelent, hogy ha pl vezetsz, és belepillantasz a baloldali tükörbe, úgy, hogy nem fordítod el a fejed, már akkor is jelentkezhet), először szemész, bár azok meg elkérnek 6000-ret, és akkor már jobban jársz sztem ha veszel egy dobozzal 6 ezerért, aztán a maradékot eladod vmi internetes oldalon, ha nem jönne be :D aztán vagy találsz valakit, vagy ugyanott vagy, mint a szemésszel
2012. ápr. 23. 12:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Rendeltem egyet 8.9es görbülettel 14.2mm-el! Majd meglátjuk mi lesz! Ha jó marad ha nem akkor elpasszolom xD. Amúgy igen ha összejön 1 kis pénz elnézek a szemészhez! De még máig nem érem miért hagyták abba a gyártást, mert jó lencse volt!
2012. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Na mi vált be? :D Vagy egyátalán van olyan lencse amivel tudták pótolni?
2012. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyelőre sokat kellett várni a második próbalencsére, most air optixom van, ami sztem szar :D
2012. júl. 1. 12:13
 10/13 anonim ***** válasza:
lencsek.hu-n van UV vegyél!!!
2012. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!