Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tegyek, hogy a monitor ne...

Mit tegyek, hogy a monitor ne rongálja a szemem?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a legegyértelműbb megoldás az, h ne gépezzek, de egyetemi teendőim miatt muszáj elég sok időt gép előtt töltenem. Emellett még sok minden mást is gépen csinálok:/ És gyakran előfordul h nem is tartok szünetet mert annyira belemerülök...
2012. ápr. 1. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
LCD monitort vegyél, azok szinte alig károsítják a szemet, bár érdemes azoknál is óránként 5-10 perc szünetet tartani.
2012. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, és minél nagyobb frekvenciára állítsd, ne nézd túl közelről.
2012. ápr. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
KÖszi a válaszokat. Egyébként van lényeges különbség LCDnél 60hz és 75hz között? Szóval mennyire van rosszabb hatással, ha 60hz-en használom? Mert úgy veszem észre h a legnagyobb (natív) felbontáson nem tudom 75hz-re tenni, holott elvileg tud annyit.
2012. ápr. 2. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
a Hz leginkább a régi CRT monitoroknál számított, azok más elven működtek. LCD monitorok többsége 60 max. 75Hz-en megy, a nagyobbak már extrémdrágák. Jó lesz az 60Hz-n is, ha nem bírja nagyobbon, de akkor is tarts szünetet páróránként.
2012. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Léteznek transfective kijelzők:

[link]

amik visszaverik a fényt magyarán háttérvilágítás nélkül is szépen látszódik a kép. A

főnököm is ezt használja, hátránya hogy drága és ha jól tudom eddig csak netbook monitor méretben készítenek ezt is borsos áron és + neked kell kicserélni.

Másik megoldás a projektor használata nem kell hozzá csak egy fehér fal, persze ez is sok pénz de könnyebb beszerezni

2012. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ja és ha nem akarsz pénzt költeni akkor beállítasz egy vekkert ami pl 40 perceként csörög akkor tartasz 5-10 perces szünetet, sétálsz egyet ilyesmi pihenteted/tornáztatod a szemed talán egy kicsivel jobb lesz
2012. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként a projektor már bennem is felmerült, de úgy hallottam h az is fárasztja a szemet..
2012. ápr. 8. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!