Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse: 1 havi kontaktl...

Kontaktlencse: 1 havi kontaktlencsét akkor is csak egy hónapig lehet használni, ha csak 2-3 naponta hordom?

Figyelt kérdés
Feltételezem, hogy az optikában "igen" lesz a válasz, ezért tapasztalatokra lennék kíváncsi. Szemüveges vagyok, nincs is vele bajom, de nyárra futás/bicajozás stb. miatt jobb lenne a kontaktlencse, de nem hordanám mindennap, ezért érdekelne, hogy megfelelő karbantartás mellett is csak 30 napig jó-e.

2012. ápr. 3. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

én mindig is sz@rtam a határidőre, addig viseltem amíg kényelmesnek éreztem


volt hogy már 20 nap után kidobtam, de volt hogy 2 hónapig is használtam, mert úgy éreztem jónak


6 évig volt lencsém, soha nem volt bajom, azóta már jól látok lézeres műtét miatt :D

2012. ápr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, hogy 30 alkalommal raktam be, az a 30 alkalom volt hogy meg volt egy hónap alatt, de volt, hogy csak 2 hónap alatt. Én 3 évig hordtam lencsét így és nekem sem lett bajom tőle és szintén lézeres szemműtét óta már nincs rá szükségem.
2012. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az egy hónap, azaz 30 nap a kontaktlencse viselési napok számára vonatkozik, tehát nem gond, ha csak két-három naponta hordod, csak ügyelj a megfelelő tisztítására.


És egyetértek az előttem szólókkal: a 30 nap tájékoztató jellegű, addig hordd, amíg kényelmes.

2012. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Előző, az egy hónap nem a viselési napok számára vonatkozik, hanem a szavatosságra. A lencsének majdnem a fele víz, és hiába hordod kevesebbszer, elromlik.

De az igaz, hogy változó, meddig érezzük kényelmesnek. Függ a külső hatásoktól is, szóval nem gond, ha kicit néha tovább hordod. Ahogy érzed, sde ne sokkal tovább. Valakinek a szeme bírhatja, de inkább spóroljatok a folyadékkal. (rossmannosra gondolok:))

2012. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!