Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Reggeli szemszárazság ellen...

Reggeli szemszárazság ellen mit lehet tenni? (kontaktlencse hordása miatt kérdem inkább)

Figyelt kérdés

A kérdés adott, még annyival egészíteném ki, hogy mikor felkelek elég álmos vagyok hétköznap (fél6kor kelek..), pedig ha "felébredek" akkor nincs semmi bajom, csak most váltottam kontaktlencsére és mikor felrakom indulás előtt, szúr a lencse, és így nem is merem feltenni, mert ugye száraz a szemem a korai órák miatt és mert álmos vagyok még akkor...


Amikor később kelek, meg hétvégén semmi ilyen nincs ha délelőtt/délután rakom be.


A lencsék tiszták, mikor szúrt meg is tisztítottam "dörzsöléssel", de úgy is maradt a szúrás :(


Segítsetek lécci.



2012. ápr. 3. 12:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és a kontaktlencsém márkája, típusa: Bausch&Lomb Purevision, szilikon-hidrogéles.
2012. ápr. 3. 13:32
 2/10 anonim ***** válasza:
Tarts 1 nap szünetet,cseppents műkönnyet,lefekvés előtt,meg miutàn beraktad a lencsét,akkor is.
2012. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De nem azért van mert túl sokat hordtam, mivel még el se kezdtem a rendszeres használatát a lencsének, pár napja kaptam meg.


Az nem lehet, hogy a görbülete vagy valamilyen paramétere nem jó és azért vannak ilyen furcsa érzések?

2012. ápr. 4. 12:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt írtad,hogy"Amikor később kelek, meg hétvégén semmi ilyen nincs ha délelőtt/délután rakom be."


Ha nem illeszkedne jól akkor állandóan éreznéd. Próbalencséd volt? Ott nem jöttek elő a panaszok?

2012. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most hordom a próbalencsém, holnap megyek vissza amúgy is 1hetes kontrollra, majd mondom neki ezeket a dolgokat.
2012. ápr. 4. 15:34
 6/10 anonim válasza:
Ha keveset alszom, nekem is ez van, és sajna, ha suliba, vagy dolgozni kell menni, korán kelek, és előjön. Én ilyenkor azt szoktam, hogy csepegtetek bele műkönnyet, és úgy már viszonylag jó is :)
2012. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Igen, szóval, úgy teszem be :)
2012. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
magába a lencsébe csepegtetsz műkönnyet mielőtt berakod vagy berakás után a szemhéjadra?
2012. ápr. 28. 10:29
 9/10 anonim válasza:
Magába a lencsébe. (A tévében láttam, nem magamtól jutott eszembe :D) Valamikor utána is, ha még mindig száraznak érzem.
2012. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát és a lencséből nem folyik ki mire beteszed?

Bár nekem a betevés megy 2mp alatt, de azért mégis?!

2012. ápr. 29. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!