Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gond ha úgy hordom a lencsém,...

Gond ha úgy hordom a lencsém, hogy le van törve belőle egy darab?

Figyelt kérdés
1 hónapos lencsém van, de még csak 1-2 hete hordom. Olvasta, hogy mindenki akkor cseréli le, amikor már bök vagy sokat pislog. Hát én az eleje óta sokat pislogok, bök és nagyon álmos leszek tőle nap végére most meg még ki is tört belőle egy darab, de nagyon drága volt ahhoz hogy kidobjam. Nektek mik a tapasztalaitok?? Nem lehet, hogy nem megfelelő a lencse a szememnek?
2012. ápr. 4. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egy pici letört belőle, nem baj. Nem a szélén látsz, hanem a közepén. De mindenképpen észrevétlennek kellene lennie a szemben, tehát nem bökhet, nem irritálhat normális esetben.
2012. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy "kifordulva" teszed be? Mart akkor bökhet. Ha pedig nem erről van szó, akkor jobb lesz másik márka után nézned. Én nem hordanám így, hogy hiányzik belőle darab. A pereme direkt úgy van kialakítva, hogy ne irritálja a szemet, a hiányos részen már nem úgy simul.
2012. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én is hordtam már úgy lencsét, hogy hiányzott belőle egy kis darab a szélén, de nyilván csak akkor tedd, ha nem irritálja ez a rész a szemedet. Az pedig, hogy már az eleje óta szúr a lencséd, utalhat arra, hogy másik lencsére lenne szükséged, vagy nagyon száraz a szemed, amit pl. műkönnyel orvosolhatsz.


Ügyelj a lencséd megfelelő tisztítására is, és arra, hogy két viselés között legalább 6 órát pihenjen a folyadékban. Ugyanis a lencse nem megfelelő tisztasága is okozhat szúró, bökő, kellemetlen érzést. És persze ügyelj, hogy megfelelő oldalával rakd be :)

2012. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!

Hogyan szoktátok tisztítani? Amikor kiveszem a folyadékból mindig látok rajta egy két kosz foltot. Tuti jó oldalát rakom be.

2012. ápr. 5. 06:56
 5/5 anonim válasza:
Hát a lencsetisztító folyadékkal, amiben tárolod a lencséket, cseppentesz pár cseppet a lencse mindkét oldalára, megdörzsölgeted finoman a mutató- és a hüvelykujjad között kb. 15 másodpercig mindkét oldalát, majd pici folyadékkal lemosod, és addig ismétled a műveletet, amíg koszfoltot látsz a lencsén, vagy amíg böki a szemed (természetesen ez utóbbi csak akkor érvényes, ha különben a lencse passzol neked és még a hordási idő elején-közepén jársz).
2012. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!