Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy hordod a kontaktlencsét...

Hogy hordod a kontaktlencsét aznap amikor bulizni mész?

Figyelt kérdés

Elméletileg 12-14 óránál tovább nem szabad hordani.

Ha elmegyek este buliba akkor 7 óra után beteszem a lencsét és reggel 5-kor mikor hazaérek kiveszem.

De akkor aznap este 7-ig szemüvegben vagyok.

Olyasmit is hallottam hogy csinálhatom azt hogy pl beteszem kb 7 órára lencsét és később kiveszem kb 3 órára úgy, hogy indulás előtt, kb 9kor visszateszem.

Ez összesen 15 óra úgy hogy közben 3 órát pihentetem.

Nekem kiterjesztett viselésű lencsém van és utánajártam hogy ebben az éjjel-nappali lencsében aludhatnék is akár és benne lehetne a szememben 1 hétig is, de én 12 óránál tovább nem szoktam használni egyhuzamban.


2012. ápr. 21. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod, ha egyszer tovább bent marad. Egyszer nekem majdnem 20 órát bent volt. betettem még nappal, aztán este mentünk Szilveszterezni, de mivel éjjel nem tudtunk taxit hívni ott aludtunk és másnap reggel vettem ki amikor haza értem.
2012. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi bajod sem lesz,ha tovább bent marad,nekem is volt már olyan,hogy délután elindultam valahová,és csak másnap délelőtt tudtam kivenni,közben benne is aludtam,úgy,hogy nem lett volna szabad:D

Ha bulizni megyek,attól függ mikor kell indulni,mondjuk 8-kor beteszem,aztán csak másnap veszem ki én is 5 körül,és semmi baja sincs a szememnek.Ráadásul én sokszor úgy rakom be/veszem ki,hogy már ki sminkeltem a szemem is.Én használok Visine szemcseppet,mert hajlamos bevörösödni,mert nekem alapból is gyenge a szemem.Ha gondolod,te is használhatsz,ártani nem ártasz vele:)

2012. ápr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!