Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül egy pár kontakt...

Mennyibe kerül egy pár kontaktlencse? Hány éves kortól ajánlott?

Figyelt kérdés
-5.0-ös szemre. Lehet egyáltalán ilyen gyenge szemre?
2012. máj. 6. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ha gyenge, akkor 0.5 lesz az, nem 5. Biztos lehet ilyen szemre, de ez tényleg gyenge, nem elég, ha csak szimplán nem hordod a szemüveget? Nekem sokkal erősebb a szemem (4) és még sose tudtuk úgy beállítani a kontaktlencse erősségét, hogy pont jó legyen, így nekem mindig olyan a látásom, mintha 0.5-ös lenne a gyengeség.
2012. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amúgy felnőtt korban ajánlott, de nekem már 14 éves koromban csináltattunk. (Napit és azt mondtam, hogy nem fogom naponta hordani, de végül mégis azt használtan naponta.)

Az ára változó, nekem volt egy hónapra 20 ezer meg 6 ezer is. (A napi sokkal drágább. Meg több fajta van, ami kevésbé minőségibb az olcsóbb, bár nekem volt olyan minőségi is, amit max. két óráig tudtam a szememben tartani, úgy kiszáradt.)

2012. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
dede az pont -5.0-s:):/
2012. máj. 6. 17:34
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Hát akkor az nem gyenge.
2012. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Jaa, értem, a szemed gyenge, nem az erőssége.:D
2012. máj. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen úgy értettem:DD
2012. máj. 6. 17:59
 7/10 Tóth Bulcsú válasza:
Én is 14 éves kortól kezdve hordtam az enyémet. Azt hiszem az a minimum életkor, amitől kezdve már lehet hordani. Én félkeményet hordok, mert a szemészem szerint az túlnyomó többségben megállítja a romlást. Nálam is így lett szerencsére. Én éves lencsét hordok, ahol egy pár kerül 40.000 Ft-ba.
2012. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az attól függ, hogy milyen: D az ofotértbe egy félévre kb kontaktlencse folyadékkal 20 ezertöl olyan 40e ig van választék: D 14 töl lehet. -5.0?? simán : D -16 ig van
2012. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nézd csak, itt most egy pár lencsét ingyen adnak, próbáld ki milyen a szemednek! [link]

Remélem beválik, és tudod használni.

2012. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A próba lencse amúgy is ingyen van ha bemész egy optikába csak a szemvizsgálatért kell fizetned
2012. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!