Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi van a szememmel? Félek...

Mi van a szememmel? Félek hogy megvakulok!

Figyelt kérdés

A bal szemem eszméletlenül vörös és fáj..A 40% kb szinte teljesen vörös (felül),de eléggé piros úgy a 60%-a.

A jobb szemem is ugyanott vörös mint a bal, csak sokkal kisebb mértékben és az nem is fáj.A jobb viszont nagyon.

Kontaktlencsém van már fél éve.Nem kertelek 3 naponta cseréltem a folyadékot, mivel nem volt pénzem újat venni, hogy így spóroljak a hónap közepéig.(Ezt 2 hete csináltam)


Az aggaszt a legjobban, hogy a szememben a külső "gyűrű" az a legvékonyabb egy kis fél hold körben a szemem tetején megnagyobbodott,vagy azon a gyűrűn van egy félhold alakú szürke valami.


Mi lehet a baja?Csak írjatok pár ötletet.Lehet rajta segíteni?



Előre leszögezném, nem tudok egyszerűen elmenni szemészetre,mert egy kisvárosban lakom,és a előre időpontot kell egyeztetni és az több hét mire én jutok sorra.Ezt leszámítva pedig most érettségizem.



2012. máj. 7. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Kötőhártyagyulladás, írtad is az okát. Kamillás tea segíthet, de ne játssz vele, elég csúnya szövődményei lennek.
2012. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
És a kontaktlencsét semmiképp ne tedd be, amíg meg nem gyógyul.
2012. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kötőhártya, vagy más fertőzés. A kontaktot ne hordd, orvoshoz pedig el kell menni, de ha nem tudsz azonnal, akkor vegyél Septosyl-t a patikában. ha jól tudom, nem vényköteles, a szem gyulladásos tüneteire jó, de nem helyettesíti az orvost!
2012. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem a folyadékcserével lesz, nekem 10 évig volt, előfordult, hogy 1-1,5 hétig nem cseréltem. Ősszel mielőtt még nem műtettem meg a szemem hasonló tüneteim voltak.

Először is a kontaktlencsét felejtsd el!

Másodszor menj el a házi dokidhoz, Ő ad neked beutalót, amivel bejuthatsz 1-2 napon belül!

Harmadszor sok sikert az érettségihez!

2012. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!