Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyit kell javulnia ahhoz a...

Mennyit kell javulnia ahhoz a szememnek, hogy ne kelljen mindig viselni a szemüveget?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy hány dioptriás az a szemüveglencse, amit már csak tv-zéshez meg netezéshez kell használni?

2012. máj. 19. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

-0,5 dioptriától írnak fel szemüveget, a +-osnál nem tudom hogy van.

Ne reménykedj, javulni nem fog magától.

Nekem 7 évesen még elég volt ha akkor használtam a szemüveget ha az órán ültem hogy lássam a táblát. Ma már állandóan kell használnom, annyit romlott.


Akkor nem kell csak szemüveget viselned ha kontaktlencsét hordasz vagy ha megműtteted.

Én a kontaktlencsét választottam mert egyenlőre erre volt pénzem.

2012. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Butaság, az enyém pl. javul mostmár, mert gyerekkorban kialakult rövidlátásom van, és azzal a folyamattal, amivel másoknak felnőttként távollátás alakul ki, az enyém javulni kezdett.


Ettől függetlenül nem valószínű, hogy teljesen jó lesz, de le lehetett már venni pár negyedet.


Feles szemüveget szerintem még nem érdemes mindenhez használni, nekem -1,5-es körül kezdett tényleg zavaró lenni a dolog, addig otthon, játék meg ilyenek közben elvoltam.

2012. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az első kommentelőnek üzenem, hogy pont azért tettem fel a kérdést, mert javul a szemem, csak nem tudom mennyit kell még neki.....és képzeld el: MAGÁTÓL JAVUL! ha nem tudod, akkor nem kell válaszolni a kérdésre....
2012. máj. 28. 15:59
 4/4 A kérdező kommentje:
egyébként ha tegyük fel -2,0-n a +2,0- ás a szemüveg, az használ egyáltalán valamit? nem olyan, mintha nem is lenne?
2012. máj. 28. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!