Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse felhelyezése...

Kontaktlencse felhelyezése otthon, kezdőként, úgy hogy még azt se tudom, milyen típusú kontaktlencse jó a szememhez, veszélyes?

Figyelt kérdés

Kb 2 évvel ezelőtt akartam kontaktlencsére váltani, első alkalommal több mint 1 órát szenvedtem a boltban, de nem tudtam betenni, rendes segítőkész volt a hölgy, de nem ment. Második alkalom is sikertelennek bizonyult, harmadik alkalommal 40 perc szenvedés után megtörtént a csoda, és utána ki is sikerült venni.

Hazahozhattam az első próbalencsémet, de aztán feladtam, túl sokat szenvedtem vele....



Most döntöttem úgy, hogy nem adom fel, váltanék kontaktlencsére. Viszont nincs kedvem órákat bohóckodni az üzletekben. Annyit tudok, hogy mindkét szemem 0,75-s, ilyen szemüveget hordok, és 100% hogy nem romlott.


Ha vennék valamelyik gyártótól, 1 havi kiszerelésű adagot, és itthon elkezdenék gyakorolni, az mennyire veszélyes? Már a felhelyezési technikára se emlékszem, de most néztem bemutató videókat, tele van velük a net, és így már minden világos


Nem hordanám azt a lencsét, mert tudom, hogy minden szemnek más típus kedvez, és az enyémének már nem emlékszem mi a jó. Csak gyakorlás céljából, hogy amikor bemegyek a boltba, minden gyorsan menjen. Nem szeretnék szerencsétlenkedni órákat, és többször is visszamenni...


2012. máj. 20. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
hmm én évek óta lencsés vagyok, de nekem úgy volt, hogy ahogy bementem a boltba,az ott dolgozó szemész betette nekem a lencsét, hogy először próbáljam ki egy órácskára. Utána visszamentem és (énis nagyon bénáztam)segített..ha nemmertem a szemembe nyúlni akkor jobban odatolta a kezemet..szerintem semmiképp ne otthon szenvedj vele, én is kipróbáltam azt a módszert, de akkor én is feladtam:S én is sok szenvedés után vettem ki az üzletbe..de ezt is meg kell tanulni sajnos:/ csak határozottan nyúlj a szemedbe, és ne add fel, de ne otthon tanulgasd :)
2012. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elég nagy marhaság.

Először is, attól, hogy a szemüveged 0,75-ös, lehet, hogy lencséből elég 0,5 pl. Tórikus kell, vagy sem?

Másodszor nem tudod ezek szerint a görbületet, átmérőt, pedig ha megnézed, az az első, amit meg kell adni rendelésnél kb.

Az optikában azért adsz ki pénzt, meg azért vannak, hogy segítsenek. Nem te leszel az első és egyetlen béna, nyugi. Ha izgulsz, nézd meg előtte a videókat otthon, de ne gyakorold valami random lencsével.

2012. máj. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!