Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak en vagyok ilyen bena h...

Duffyyd kérdése:

Csak en vagyok ilyen bena h egyszeruen keptelen vagyok kiszedni a kontaklencset?

Figyelt kérdés
Ma voltam betanitason kb 25percet azzal vergodtem hogy berakjam , sikerult. Utana ki kellett volna szedni es azzal is vagy egy csomot bajlodtam addigra a sminkem is szetfojt es szurt a szemem , bepirosodott es nem tudtam kiszedni vegul a doktorno szedte ki...es igy nem vihettem haza, szerdan megint megyek 1 orara betanitasra es muszaly h sikeruljon mert mar a teljes arat regen kifizettuk es jun1-en utazom el, es mar 3 napszemcsit is vettem, es ha nem fog sikerulni akk nem tudom hordani(mert szemuveges vagyok)...nagyon elvagyok keseredve nagyon bena vagyok.. ://

2012. máj. 21. 22:42
1 2
 11/15 anonim válasza:
Engem érdekelne, hogy hogyan is sikerült, mert nekem se ment elősször és majd most fogok egy év után újra próbálkozni vele. Egyébként a betanításon nekem ezt az összecsippentőset mutatták csak...
2012. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 delusion válasza:

Utolsó (#11):


Betanításon nekem is csak mázliból sikerült, azt a módszert amit ott mutattak azóta se tudnám alkalmazni.


Úgyhogy valahogy sikerült egy saját módszert kifejlesztenem: berakásnál széthúzom a szemhéjam jó nagyra, felfele nézek a semmibe, mert így nem zavar meg a közelítő mutatóujjam hegye, amin a lencse van. Persze nem izomból, gyorsan kell behelyezni, hanem lassan, és ha hallasz egy kis cuppanó hangot, akkor megintcsak lassan, de biztosan elengedheted. Be/rácsukod a szemed, megigazítod a szemed mozgásával a lencsét, és kész vagy.


Kivételnél nem igazán van trükk, széthúzom a szemhéjam, "túrkálok" egy kicsit a szememben, és a végén mindig ott van az ujjamon. :)


ps. nem garantálom hogy ez a legbiztonságosabb és legegyszerűbb megoldás, de én nagyon ügyetlen voltam mindig is, és nekem így nem volt még különösebb gondom. Néha bénázok, de általában elsőre bemegy.

2012. júl. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 delusion válasza:
Még annyit tudok ajánlani, hogy valahol, talán youtube-on láttam egy amerikai szemész videóját, és ő azt ajánlotta, hogy úgy lehet még hozzászoktatni a szemet az idegen tárgyakhoz, hogy szimplán megpróbálod megérinteni. Ha most megpróbálnád, nem igazán menne, a szemünk nem szereti :) de ha nagyon alaposan megmosod a kezed, és - lehetőleg óvatosan - próbálkozol az ujjbegyeddel (gondolom mondanom sem kell, hogy műkörmökkel etc. felejtős dolog), akkor ez a pislogós reflex elmúlik egy idő után. Persze amikor 10. alkalommal érinted meg, lehet, hogy égni fog, akkor célszerű abbahagyni ezt. Ha naponta mondjuk egyszer eljátszod ezt, talán segíthet - főleg ha mondjuk a mutatóujjaddal csinálod, amire általában az emberek a lencsét rakják.
2012. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek a valaszokat ! Sokat segitettetek! :)) Mostmar sikerulget ki-be rakni, ugh orulok. :) Bar amint irtam csak napi...es nagyon ritkan szoktam berakni, ma is csak a napszemcsi miatt raktam be. Bar nem volt konnyu kiszednem.Nagyon melegem volt meg minden...ugh leultem 15percre nyugodtan, es utana ujra megprobaltam es 1sore sikerult is. (Baar, meg kellett szabadulnom a 2 nagy kormomtol a jobb kezemen) :SS XD Lenyeg h kiszedtem :DD Es ujra a jo kis fekete szemuvegem van rajtam , amit imadok. :DD Koszii meg1x mindenkinek :)
2012. júl. 6. 00:33
 15/15 A kérdező kommentje:
ki=be rakni...jolwan..xddd ertitek... :DD
2012. júl. 6. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!