Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet, hogy benne van a...

Lehet, hogy benne van a szememben egy pici, gombostűhegynyi porcelánszilánk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Étteremben dolgozom mosogatóként. Tegnap, ahogy a tányérokat szedtem ki a gépből, egyszer csak furcsa érzetem támadt a jobb szememben. Mintha valami pici dolog belement volna. Persze lehet, nem maradt benne. De olyan érzetem van, mintha lenne ott valami. Amúgy nem fáj, ha pislogok, meg semmi ilyesmi, nem is túlságosan vörös. Csak mintha érezném. Szemcseppet már raktam bele. Szerintetek?
2012. máj. 22. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

El kell menni szemészetre.

Ott meg tudják vizsgálni gépekkel hogy van-e benne idegen anyag. Nem fáj a vizsgálat, nem is tart sokáig. Lehet hogy mások azt írják majd hogy ne menj, de akkor is menj el.

Nekem mindkét szememen szürke hályog van, és az is kezdődhet ilyen apróságokkal, hogy kicsit megsérül. Ezzel persze nem ijesztgetni szeretnélek. Csak jobb megtudni hogy van a szemed.

2012. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy külföldön élek, és a vizsgálat biztos kóstálna nekem valamibe, az alapbiztosítás mellett is. Egyszer a gyomromat vizsgáltattam meg, fertőzésre gyanakodtam (korábban ugyanis volt), kiderült, hogy semmi baj, de azért 100 eurót legomboltak rólam. Lehet, ez nem kerülne ennyibe, de azért ha nem muszáj, nem tenném.

Lehet esetleg egy hetet várni a dologgal? Ugyanis most időbeosztás szempontjából nem a legjobbkor jött. (Meg ki tudja, hátha jobban lesz holnap reggelre, és kiderül, hogy nincs is benne semmi.)

2012. máj. 22. 14:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Ma elmentem a háziorvoshoz, az megállapította, hogy semmi nem maradt benne, de maradt egy kis karcolás. Felírt egy antibiotikumos szemkenőcsöt.
2012. máj. 29. 12:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!