Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Debrecenben volt valakinek...

Debrecenben volt valakinek lézeres szemműtéte?

Figyelt kérdés
Milyen dioptriával indultál, mi lett az eredmény? Mi a véleményed az Orbidentről és a dokiról?

2012. máj. 26. 15:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
hát valakinek biztos...
2012. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Lasik műtétem volt 2008-ban.Vissza romlott az egyik szemem.Én nem ajánlom az Orbidentet,Sem Hasszán Ziadot(az orvos).Én máshol műttetném meg a szemem, a helyedben.Nekem nem volt szimpatikus ez az orvos.
2012. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És neked előtte hány évvel romlott utoljára a szemed?
2012. máj. 31. 20:34
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Már lassan három éve, hogy feltetted a kérdést, valószínűleg már túl is vagy rajta. Én 2013-ban voltam az Orbidentnél alkalmassági vizsgálaton azért, hogy megtudjam műthető-e egyáltalán a szemem és érdemes-e a munkahelyemen egészségpénztárt kérni cafeteriába (hogy abból műtessem).

Ők azt mondták, hogy minden szép és jó, mindenféle műtétre alkalmas vagyok... 2015-re összegyűlt a műtétre való összeg, de biztos voltam benne, hogy nem náluk szeretném műtetni a szemem. Ki akartam kérni a vizsgálati eredményeimet, amiért anno fizettem is, de nem adták ki. (Mellékesen jegyzem meg ettől függetlenül, hogy ez az orvos nekem se volt szimpatikus).


De ha csak ennyi lenne... Felutaztam Budapestre az Optik-Medhez alkalmassági vizsgálatra (egy ismerősöm is náluk műtette a szemeit) és mint kiderült a bal szemfenékemen van egy lyuk, ami kizárja a Lasik, Femto IntraLASIK kezeléseket és csak PRK-t lehet biztonságosan. Elmondták, hogy ez a lyuk nem két nap alatt került oda...

Ezzel szerintem mindent elmondtam és eléggé felháborodtam azon, hogy egy debreceni klinika megteheti azt, hogy ne mondja el, ha egy beavatkozás veszélyes lehet a páciensének... de persze van az a pénz. Gondolom mivel a debreceni egy kis klinika a budapesti nagyokhoz képest nem mondhat le a bevételről... az már mindegy, hogy örök életre károsíthatták volna a szemem, ha belemegyek egy Lasik kezeléssel (ami egyébként is rizikós alapból)??


És ezt csak azért írom ide, hogy aki teheti ne a szemén spóroljon néhány ezer ft-ot, inkább gyűjtögessen tovább és utazzon fel Budapestre az Optik-Medhez (vagy lehet Focus Medicalhoz is, arról is csak jókat hallok, személyes tapasztalat csak az OM-mel van). Nézzen utána, olvasgasson, kérjen ingyenes tájékoztató füzeteket, a honlapjaikon elérhető.

Ezeknek a nagy lézerközpontoknak a nevük és a hitelességük számít és ha úgy van, hogy nem vagy alkalmas, inkább elküldenek, de nem kockáztatják meg, hogy ártsanak neked...

Az OM-nél az alkalmassági ingyenes volt és az eredményeket is megkaptam kinyomtatva, plusz minden infót a műtétre vonatkozóan.

2015. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Nekem tegnap volt Lasik műtétem az OrbiDentnél. És én nagyon megvagyok elégedve velük minden úgy volt ahogy előtt tájékoztattak is arról. Örülök hogy ezt a klinikát választottam és nem pedig a méreg drága pestieket és ugye ugyan olyan bizonytalanok, mert volt ott egy hölgy aki szemét elrontották az Optik mednél és itt debrecenbe hozták neki helyre.

Örülök hogy van ez a Ziad orvos.

2015. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Örülök, hogy Neked jó tapasztalatod van és sikeres volt egy olyan műtéted, amit a nagyobb klinikák már nem végeznek az esetleges szövődmények miatt. Kívánom, hogy a későbbiekben is minden rendbe legyen.


Én sajnos több negatívumot hallottam az Orbidentről mint jót, amit a saját bőrömön is megtapasztaltam. Fizettem az alkalmasságiért, jóval kevesebb vizsgálat volt mint pl. az OM-nél, nem vették észre, hogy elváltozás van a szememen, egy papírfecnit nem kaptam a vizsgálatról és később se adták ki az eredményem.


Speciel, ha én belemegyek az Orbidentnél a Lasik műtétbe, akkor lehet, hogy levált volna az ideghártyám... mert szerintük alkalmas vagyok rá... közben nem is.


Szerintem szemenként az a 19 000 Ft nem sok különbség (PRK esetében) Budapest és Debrecen között. Ami ugye fájdalmas 2-3 napig, de biztonságosabb, mint a Lasik.


Ami jóval drágább az az Femto INTRALasik Budapesten. Ezzel ne hasonlítsd össze a debreceni árakat, mert Debrecenben INTRAlasik nincs. Ez pedig biztonságos és fájdalommentes. A Lasik (amit Debrecenben is csináltak Neked) az csak fájdalommentes, de nem biztonságos hosszútávon a lebeny esetleges leválása miatt.


Jelenleg csak a PRK és a Femto INTRALasik műtétek azok, amelyekkel biztonságosan korrigálható a látás.



És csak hogy viszonyítsunk: az Optik-Mednél hiába akartam volna a 250 000 Ft-os szemenkénti Femto INTRAlasik műtétet, rajta van az alkalmassági papíromon (mert itt ugye bár ingyenes volt a vizsgálat kaptam eredményeket is), hogy csak PRK-ra vagyok alkalmas, ami 139 000 Ft/szem. Itt látszik, hogy ezeknek a "méregdrága" klinikáknak, ahogy írod, nem a pénz számít, hanem a nevük.


Biztos volt az OM-nek is kevésbé sikeres műtéte, ahogy írod, na de a lézeres szemműtétet végeztetőknek a 70%-a náluk műteti a szemét. Az összes maradék 30% oszlik meg a többi bp-i és vidéki klinikák között. Ilyen százalékok mellett persze hamarabb belefuthat az ember egy OM által műtött személybe, mint egy máshol műtöttbe. Így több lehet a negatívum és a pozitívum is. De ahogy Te írtad, hogy az Orbident hozta helyre valakinek a szemét, akit az OM műtött, így én fordított esetről hallottam. És nem egyről...


De mindenki maga dönti el, hogy kire szeretné bízni a szemét, én az Orbidentre nem. Mondták Bp-en is, hogy a műtét után lehet helybe járni majd a havi kontrollokra, de köszönöm szépen, ezek után nem bízom a szemem rájuk...

2015. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a későbbi válaszokat is!

2015 decemberében megműttettem a szemem az OptikMed-nél PRK-val. Műtét előtt -6,75D -1,25cyl, -6,75D -2,00cyl volt a szemem, most 4 hónapos az "új szemem", és 125-150%-ot látok, semmi mellékhatás nem jött elő, nagyon ajánlom a Sasszemklinikát!

Még szerencse akkor, hogy én sem Debrecenben vállalkoztam a műtétre, ugyanis engem is csak PRK-ra találtak alkalmasnak Pesten perifériás retina degeneráció miatt.

2016. ápr. 19. 18:45
 8/18 anonim válasza:
75%

Én 4 hónapja szántam rá magam a műtétre, nagyon sok fórumot olvastam végig és sok helyről próbáltam információt szerezni a műtétről, eléggé macerás típus vagyok ilyen téren, azért csak a látásomról van szó. Az ismerőseim akik szintén megműtették a szemüket, az Orbidentet ajánlották, szóval elmentem oda egy alkalmasságira. Körülbelül fél óra volt a vizsgálat, több géppel vizsgáltak és a vizsgálat közben is végig magyarázta és mutatta ez a Ziad doki, hogy mennyi paramétert meg tud nézni már egy ilyen modern készülékkel is. Minden kérdésemre kaptam választ, nem néztek hülyének. Sajnos a családomban előfordult már retina degeneráció, nálam a kezdetleges formája alakult ki. Én minden áron meg akartam műttetni a szemem, ezért a PRK-t javasolta. A LASIK szimpibb lett volna a kevesebb fájdalom miatt, de azt mondta a vákuum hatása miatt az én esetemben biztonságosabb a másik. A Femto Intralasiket is kérdeztem, hogy olyat nem lehetne-e mert hallottam hogy az valami más eljárás, de igazából annyi a különbség, hogy nem manuálisan, hanem lézerrel emelik le a szaruhártya egy részét, szal azt kevésbé tapasztalt orvos is tudja csinálni, de ugyanúgy van vákuum.

Én összességében meg vagyok elégedve az eredménnyel, a jobb és a bal szememen is -5 dioptria volt, jobb oldalon még volt -1,5 a balon meg -2,5 asztigmiám. Hála az égnek mostmár nem kell szemüveget hordanom sehol, nagyon örülök, hogy belevágtam így utólag és nem bántam meg egyáltalán, hogy nem mentem fel pestre. Én csak javasolni tudom őket.

2017. máj. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 kapd meg zolika válasza:
100%
Mivel a kérdező már átesett a műtéten,inkább annak szánom a válaszomat aki még gondolkozik műtéten és itt keres válaszokat.Én 2016 szeptemberében műtettem meg a 20%-os szemem a Debreceni Orbidentnél Lasik eljárással,a fájdalommentesség végett esett erre a választásom(szememmel semmi gubanc nem volt sosem szoval bármelyik opció szóba jöhetett volna).A doki,a segítők,a környezet is profi volt.Én Debrecen környékén lakom és összehasonlítva a Pesti árakkal és mivelhogy gépesített az egész műtét mindegy hol végezteti el az ember.Én csak ajánlani tudom az ipsét.25 éve csinálja ha egy hentes lenne,nem csinálhatná.Forbes-on van is egy cikk rólla hogy milyen világszintű technológiával dolgozik.
2018. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 drschafler válasza:
Nem - de Hassan Ziadot nem ajánlom szemészeti kezelésre, alapvető dolgokat nem tud diagnosztizálni.
2019. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!