Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemhéj hámlás?

Szemhéj hámlás?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve hámlik a szemem bal oldalán a szemhéj de csak ott, a jobb oldallal semmi gond.

Néha eltűnik olyan 2-3 napra aztán visszajön és napokon át tart, hiába kenem kamillával ugyanúgy előjön és hámlik

Sokszor már vörösre vakarom, mert viszket.

Ez miért lehet?


Ez mi lehet?


2012. máj. 27. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Valami allergiára tippelnék.
2012. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondoltam én is rá, de esélytelen hisz a szememet nem éri semmi olyan hatás se, mindig ugyanúgy vizet iszok, és változatosan eszek mégis fenáll.

Nem kenem a szemem semmivel sem.

2012. máj. 27. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is kented a szemed soha semmivel? Bizonyos kozmetikumok okoznak ilyen tünetet. Szemcseppet használsz?


Kamilla helyett inkább szemvidító fűvel borogasd és menj el egy allergia vizsgálatra.

2012. máj. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 rasztorp válasza:
74%
Sajnos a többiek nem jó tippeket adnak. Ez fél éve tart nálad és csak néha jön ki de rendszeresen mindentől függetlenül ez egyértelműen nem allergia. Onnan is tudom, hogy sajna lassan 2éve szenvedek tőle és sajnos nem az enyhébb verziótól. Tehát nem csak a bal sarok és ne csak néha. Gyakorlatilag ezzel kelek és ezzel fekszem ráadásul mind kettő durván kiszárad ha nem kezelem. Voltam orvosnál voltam szemésznél. Mindenhol ugyan azt írták fel ami csak tünetmentesítő és az is csak rövid ideig tart ellenben ez csepp és kenőcs tehát 2 gyógyszer. Ezt írják fel hát ez határozottan nem eredményes hosszútávon. Nekem nem vált be de most ott vagyok már hogy az ezüst colloid sem használ. Tehát ez nem allergia mert ez egy virusos vagy bacis megbetegedés. Sok sikert próbálkozz a szemészekkel amíg egy rendeset nem találsz és ami fontos az hogy vírusos e vagy baktériumos!!! Csak ezzel szekáld az orvosokat és erre keresd a gyógymódot. de próbáld ki minél előbb az ezüst colloid-ot. Este is egy meg reggel is egy szembe is és a szemhéjadra is. Hamar látod jót tesz kérdés meg marad e? makacsa a kis... remélem segítem, rám is rám férne ugyan ez.. FONTOS!! NE VAKARD SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT!! Olyan mint a csípés ha vakarod elburjánzik. Ráadásul csupa kosz a kezed és ez kb azt eszi ez jusson esetdbe mindig amikor dörzsölöd de NEDÖRZSÖLD! ;)
2013. aug. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne csak kontakt allergiára gondolj! Nekem is ez volt, és kiderült, hogy egy csomó mindenre (étel, ital) allergiás vagyok. Miután elhagytam az allergéneket, nem hámlik, nem viszket.


Javasolnék egy ételallergia (esetleg intolerancia) vizsgálatot. Vannak erős anyagok, amik pl. elég sok mindenben benne vannak. Simán lehet, hogy nem minden nap eszed, csak néha, és akkor jön ki.


Hátha, egy próbát megér.

2018. szept. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!