Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ugye nem kell majd szemüveget...

Ugye nem kell majd szemüveget hordanom? :- (

Figyelt kérdés
Ma voltam az iskola orvosnál alkalmasságin és adott beutalót a szemészetre, mert távolról nem bírtam kiolvasni azokat a kis számokat amik a táblán voltak. kb 1-2 évvel ezelőtt is elküldött de nem mentem el akkor. Észre vettem én is hogy valamennyit romlott a szemem, vagy nem stimmel valami.... Úgy hogy most elfogok menni. Csak szemüveget nem szeretnék hordani!! :S
2012. jún. 7. 13:30
 1/9 anonim válasza:
hát kellene ha nem birtad elolvasni: D am meddig birtad elolvasni? hány éves v? mert lehet h lehetne kontaktlencséd is...
2012. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A nagyobbakat és a közepeseket tudtam elolvasni. (Amúgy most leszek 18 éves.) sokat gépeztem és szerintem attól romlott a szemem, előtte nagyon is jó volt a szemem!
2012. jún. 8. 23:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem latsz jol tavolra, akkor szemuveg kell. Ha nem hordasz szemuveget, annak ellenere, hogy kell, sokkal nagyobb utemben fog romlani a szemed.


Miert nem szeretnel hordani? Vannak szep, divatos darabok. Amellett pedig megoldas a kontaktlencse is, bar az draga.

2012. jún. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elég nagy vagy már, úgyhogy senki sem kényszerítheti rád a szemüveget. Ha nem akarod, nem viseled, csak autót ne vezess nélküle.

Én másfél dioptriás üveget kaptam 10 évesen mindkét szememre, és rettentően élveztem, hogy mi mindent látok messziről, amit addig nem. Le se lehetett vakarni rólam a szemüveget. Az egyetemista lányom viszont nem hordja a szemüvegét. Magával viszi az órákra, és ha a hátsó sorba kap helyet felteszi, vagy ha feliratos filmet néz a moziban. Egyébként utcán, társaságban nem hordja, állítja, hogy nem hiányzik neki.

2012. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kiváncsi vagyok hogy mit állapítanak meg a szemészeten, keddre van időpontom.


Ha szemüveget kell hordanom, vezetésnél persze fogom hordani, (épp tervben van a jogosítvány megszerzése, egy éven belül.) :)

2012. jún. 9. 17:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy a szemüveg az egy életre szól? Nem olyan hogy csak addig kell hordani amíg a szem "meg gyógyul" és újra rendesen látok?
2012. jún. 9. 17:16
 7/9 anonim válasza:
Hát ha nem hordod a szemüveget nagyot romolhat a szemed.Ha nem tetszik a szemüveg,nem véletlenül találták ki a kontaklencsét de amellett kell venni szemüveget is max.azt majd otthon hordod a kontaklencsét meg majd mikor elmész.:)
2012. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lány vagy? Akkor válasz valami "dögös" szemöveget és tuti lesz hidd el. Szeretni fogod.
2012. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szem nem fog meggyógyulni mert a szemüveg nem gyógyszer, nem javít a szemen. Én megértem hogy nem akarsz szemüveget, de 18 évesen már lehet kontaktlencséd, sokkal jobb, minden téren. Persze vannak divatos szemüvegkeretek is... de nekem mindig is zavaró volt ha szemüveget kellett felvennem. Ezért hiába is csináltattam...sose hordtam.
2012. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!