Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen helyzetekben nyilvánul...

Milyen helyzetekben nyilvánul meg a hátrány a színtévesztőknek, hogyan élik mindennapjaikat?

Figyelt kérdés

2012. jún. 9. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Volt egyszer egy színtévesztő barátom, de nem volt különösebb hátrányban.

Én szívattam vele egyfolytában, hogy na és az milyen szín? És az? És az? És az? :D

2012. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mehetnek bármilyen szakmára. Sok helyen az alkalmassági vizsgában benne van a színolvasás is.
2012. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pályaválasztásnál számít. Pl építészek nem lehetnek.

Gondolom van még több ilyen szakma is.

2012. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hétköznapi életben nem hiszem, hogy nagyon zavarja őket:D

Mármint most abból indulok ki, hogy élettan gyakon nézegettünk színtévesztés vizsgálatra alkalmas könyvet, és két emberről is kiderült, hogy színtévesztő, de nem is tudtak róla:DDDD

2012. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vizsgálatig nem tudják, hogy színtévesztők. Azt hiszik, hogy mindenki úgy lát, mint ők.

Az öltözködésben jelenthet hátrányt, ha sok a színes ruha, és a színtévesztése miatt rosszul válogatja össze a darabokat. De megtanulják, hogy fehérhez biztos minden megy. A fekete már nem biztos, mert egyes színeket feketének láthat.

Bizonyos szakmákban hátrányban vannak, nem mehetnek bárhova.

2012. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen helyzetekben nyilvánul meg a hátránya?

- Nos elsősorban nem tanulhatsz, és nem dolgozhatsz közel 150 szakmában. Hivatalos jogosítványt sem szerezhet az illető, maximum B kategóriásat.


Hogyan élik meg mindennapjaikat?

-Nem tudom hogy mások hogyan élik meg, ugyanis nincs színtévesztő ismerősön. Így csak saját tapasztalataimat oszthatom meg. Én speciel a mindennapok során nem találkozom problémákkal, ezzel kapcsolatban.


-Az igazi pofont csak nemrégiben kaptam ezzel kapcsolatban. Ugyanis nem vettek fel oda ahova szerettem volna. Mivel az orvosi alkalmasságin volt színlátás teszt (babos könyv). Így nem tanulhatom ki azt a szakmát, s nem dolgozhatom azt, amit mindig is szerettem volna. És sajnos az érdekelt szakmák 100%-a kiesik számomra.


-Jelenleg nem tudom, hogy mi lesz majd a jövőmmel kapcsolatban, s ez bizonyos szintig kihat a közérzetemre is.


Remélem kielégítő választ tudtam adni.

Üdv.

2012. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A napok éppen olyanok, mint akinek egészséges a színlátása... :) A színek kissé mások - nem feltétlenül színben, hanem esetleg hangsúlyban.

Hátránya mindenhol lehet, ahol a szín információ. Ha videojáték, akkor nem nyer. Ha veszélyes munkahely, akkor meghal, vagy mást dögleszt meg. Azért persze erre kevés az esély, ha nagyobb is, mint másoknál.

A családban állandó jókedv forrása tud lenni.

2015. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!