Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan kerülhetem el, hogy...

Hogyan kerülhetem el, hogy valaha is megvakuljak?

Figyelt kérdés
A legnagyobb félelmem, hogy egyszer az életben megvakulok. Szemüveges, vagyok, de próbálom védeni a szememet amitől csak lehet. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan védekezhetnék legjobban az ellen, hogy megvakuljak? Milyen óvintézkedéseket ajánlotok? Mi a leggyakoribb oka, hogy valaki élete során megvakul?
2012. jún. 11. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Cukorbetegség, magas vérnyomás, szürke hályog,/műthető/ zöld hályog /állítólag ez is műthető most már lézerrel/ Különböző elhanyagolt szembetegségek, baleset.
2012. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért félsz ettől? Van ennek vmi különösebb oka?

Vannak egyébként különböző szembetegségek, aminek könnyen elképzelhető, h vakság lesz a vége. Ilyen lehet pl. a látóidegsorvadás, a retinitis pigmentosa, a ROP, időskori macula degeneratio, cukorbetegségből kifolyólag is meg lehet esetlegesen vakulni. Ezek jutottak így hirtelen eszembe. Viszont ne félj az ilyesmitől, nem érdemes, hidd el. Ezek nagyrészt időskori, veleszületett, vagy fiatal korban kialakult szembetegségek, az, hogy szemüveges vagy, az nem jelent egyáltalán semmit, rengetegen vannak még így...:) Nekem konkrétan általánosban az összes osztálytársam szemüveges volt rajtam kívül, egyedül nekem nem volt. :D Nem kell semmi különösebbet tenned, ne félj tényleg ettől. Azért vágom ezeket a szembetegséges dolgokat ennyire amúgy, mert én pl. koraszülöttt voltam, a ROP nevű betegségnek egy súlyos formája alakult ki nálam, maradt 5% látásom. Na, nekem lett volna mitől félnem, mert ez fiatalkorban pl. eléggé retinaleválás -gyanús, de soha egy percig nem gondolkoztam, hogy mi lesz ha... Most valszeg a stressz hatására valamennyit romlott a szemmem, és életemben először megijedtem, hogy mi lesz, ha nagyobb baj lesz, aztán lenyugodtam gyorsan. Vigyázok a szemmemre, megteszem érte, amit tudok, pl. nem ugrálok, nem emelek nehéz dolgokat, és kb. ennyi, de nem parázok, te se tedd, tényleg nem érdemes, mert nagyon valószínű h teljesen alaptalan :)

Nem tudom, h ez most lenyugtatott -e, remélem azért egy kicsit igen :)

2012. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézz közelre, de nézz távolra is, és próbáld megelőzni az első által említett betegségeket!
2012. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló eset vok, mint a kérdező, talán legveszélyesebb időskori vakság amiről tudok az a Makula Degeneráció, ez az oldal jól szimulálja a betegség fázisait különböző képeknél, különböző előrehaladási stádiumokban.


[link]

2012. jún. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak néhány dioptriás a szemed, és huszonévesen megáll a romlása, akkor nem kell félned. Én 20 éves koromban már átléptem a 10 dioptriát, és akkor mondták az orvosok, hogy számíthatok szövődményekre.

Most 50 éves vagyok, az egyik szememen elvesztettem a centrális látásomat (középen egy nagy üres foltot látok), a másikkal 12 dioptriával el tudom olvasni a legnagyobb számot a táblán. Makuladegenerációm van, hátsópólus-sorvadásom, az üvegtestben összecsapzódott homályok úszkálnak.

Hogy mit lehet tenni megelőzésül? Lutein tartalmú étrendkiegészítőt és vitaminokat szedni, vigyázni, hogy ne legyen magas a vérnyomásom, és ne meszesedjenek el az ereim.

2012. jún. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!