Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti hogy szoktatok a másik...

Ti hogy szoktatok a másik szemébe nézni?

Figyelt kérdés
Mert egy ideje észrevettem, hogy mintha az emberek bal szemükkel az én jobb szemembe és jobb szemükkel meg a bal szemembe néznek, de én meg csak vagy az egyik vagy a másik szemükbe tudok nézni.. és most ez normális?! És nem merem megkérdezni, hogy: "te figyelj már, kancsítok?!" Felvettem magam kamerával ahogy ide oda nézek és visszanézve nem láttam semmi különöset, de csak olyan furcsa amikor valakivel beszélek és nem tudok mind két szemébe nézni.. nem értem, meg valahogy lassan alakult ez ki (rövid látó vagyok, sokat ülök könyv fölött, meg gépnél :S), nem is emlékszem hogy milyen volt amikor mindkét szemébe néztem, csak azt hogy mintha úgy néztem volna és ... nem tudom mit csináljak :D

2012. jún. 12. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz, de ez csak akkor tűnik fel így, ha sokat agyalsz rajta. Az embernek van a centrális (központi) és perifériás (kültéri) látása. A kültéri arra jó, hogy nagyjából tudd mi hol van, vagy hogy a mozgásokat érzékeld vele, és szükség esetén oda tudj fókuszálni hirtelen. A központi látásod meg értelemszerűen középen van, amivel éppen nézel valamit. Te perfekt tisztán sosem fogod egy ember teljes arcképét látni, mert a sárgafolt, azaz a retinád középső része (fovea) csak néhány miliméter. Ez az oka annak, hogy nagyon tisztán többnyire csak egy rövidebb szavat tudunk egyszerre értelmezni (az hogy ez később képolvasássá fejlődik, az már megszokás, vagyis a szavak megszokása). Általában mikor az arcát nézem valakinek, akkor úgy hirtelen vagy az orrát pillantom meg, mert így látom az össz arcot legtisztábban, vagy a két szeme közti területet, és így mindkét szemét viszonylag elég tisztán láthatom. A definíció viszont az, hogy az ember legeslegközépen egy kis piciny pontban lát perfekt, ahogy ez szélesedik egyeseknek fel sem tűnik, hogy ott már nem éles annyira, mert nem foglalkoznak a gondolatával. Próbálld ki. Akármilyen hosszú szavat is el tudsz olvasni csak ránézésre, írj le egy 3 betűsset, és figyeld cska meg hogy legeslegtisztábban csak 1 kis parányi betát látsz majd mindig perfekt. De ha nem agyalsz rajta csak hirtelen ránézel ennél jóval hosszabb szavakat is tudsz azonosítani egyből. Ez egy ilyen világ. (21/F)
2012. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
bocsi *betűt* xd
2012. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!