Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fél szememre szinte vak...

Fél szememre szinte vak vagyok (nagyon homályosan látok) másik szemebe kontaktlencse van. Ha berakok a kancsal szemembe is egy kontaktlencsét helyrehozná?

Figyelt kérdés
vagy semmit nem csinálna? ronatana a helyzeten? ha helyrehozza mennyi idő kell neki?
2011. jan. 17. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel félszemedre vak vagy,nem értem a kontaktlencsét.Én is ebben a helyzetben vagyok,és velem közölték,hogy eszembe ne jusson ,mert ha kapok egy fertőzést a lencse miatt,akkor egészen vak leszek.

Fantasztikus dolgokat tudnak manapság lézerrel.A műtétre gondolok.És lehet részletre fizetni.Keress fel egy ilyen helyet és kérj tanácsot,vizsgálattal.Dönteni utána is tudsz.

2011. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Háát a másik szemem is elég rossz és azért van benne kontaktlencse.. és most beraktam a másik szemebe is .. hátha javít.. annyira nem észrevehető a kancsalság,de engem akkor is zavar:S műtétet meg 18 éves koromig nem lehet.:/ és 15 vok..
2011. jan. 17. 19:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt szakembernek kell eldöntenie, kell-e/lehet-e a gyengébbik szemedbe kontaktlencsét tenni! Egyébként tudomásom szerint legfeljebb csak kisgyerekkorban javulhat a szemüvegtől. Ha esetleg tompalátásod van, annak semmi köze a szemgolyódhoz. Mármint attól még lehet az is "rossz", de pl. a tompalátás alapvetően azt jelenti, hogy a szem és agy közötti idegek nem fejődtek ki rendesen gyerekkorban. Ezzel semmit se lehet csinálni. Gyerekként még lehetett volna. Menj el egy szemvizsgálatra tapasztalataim szerint az orvosoknak lövésük sincs mondjuk a tompalátásról, egy szakember összehasonlíthatatlanul többet tud, tapasztalataim szerint. Mármint ahol szemüveget is készítenek, optikákban.
2011. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat.. akkor a szemtengelyferdülésen már csak műtét segít?:/
2011. jan. 17. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg nincs gyógymód vagy korrekció a tompalátásra.
2011. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
inkább a kancsalság zavar.://
2011. jan. 17. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!