Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével szabad...

Kontaktlencsével szabad fürdeni a Balatonban?

Figyelt kérdés

Ma kaptam kontaktlencsét, még eléggé kezdő vagyok. Napi lencsém van ha ez számít valamit. Hétvégén megyünk haverokkal Balatonra, és az lenne a kérdésem, hogy szabad-e kontaktlencsével a szememben fürdeni? Természetesen csukott szemmel, de a fejem is letenném a víz alá. Lehet ebből valami baj? Szabad így lencsével úszni?


Előre is köszönöm!



2012. jún. 12. 23:56
 1/6 anonim válasza:
Nekem havi kontaktlencsém van és azzal is simán úszok, lebukok a víz alá, persze a szememet nem nyitom ki. Nyugodtan fürödj benne pláne hogy napi lencséd van , este úgyis kidobod.
2012. jún. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még annyit, hogy abból nem lesz baj, ha egy éjszakára benthagyom és csak reggel veszem ki és teszek be másikat? :)
2012. jún. 13. 00:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Éjszakára ne hagyd bent... mármint egyáltalán minek? Gondolom alszol. Vagy ha bulizol akkor maradhat, azt kibírja simán, de ne aludj benne.
2012. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, bulira gondoltam, meg hogy kissé ittas állapotban nem biztos, hogy sikerül kivenni. :D vagy már előtte bealszok
2012. jún. 13. 13:29
 5/6 anonim válasza:
Én délutánonként szoktam benne aludni azért nem szabad mert féálő hogy becsúszik a szemed mögé de az nagyon nagyon ritka... ha bulizol gondolom csak pár órát aludnál utána szóval ha csak pár óráról van szó akkor szerintem aludhatsz de ha mondjuk haza mész utána nem pedig mondjuk egy vonatra és hosszabb alvást tervezel akkor inkább szedd ki részegen is :D
2012. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

jaj utolsó, ne legyél ostoba, a kontaktlencse nem tud hátracsúszni ......

kérdező: nyugodtan fürödj, főleg napi lencsével, úgyis kidobod este. bulizni menj el benne nyugodtan. amit még tehetsz, hogy legyen nálad nedvesítő szemcsepp (ha esetleg a buli végén bealszol, cseppentesz bele és kitudod venni) de lehetőség szerint ne aludj benne, mert kiszárad a szemed és begyulladhat!!

2012. jún. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!