Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normalis, hogy kontaktlencseve...

Normalis, hogy kontaktlencsevel nem latok olyan elesen es olyan messzire, mint az ugyanolyan dioptrias szemüvegemmel?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok, nem is akartam soha konktaktlencset, ed aztan megis ravettem magam. De nem szeretem, mert nem latok jol vele. Több felet is kiprobaltunk, minddel igy lattam. Ha nem "fokuszalok", közelre is homalyosan latok. Tavolra meg fokuszalassal is. Ez mindenkinel igy van? Vagy erösebb lencse kene, mint szemüveg?
2012. febr. 8. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább gyengébbet adtak, mint amire szükséged van? Én messze sokkal jobban látok a kontaklencsével, és szinte mindenkitől ezt hallottam.
2012. febr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valami nem jó akkor, vagy a dioptria vagy tórikus kéne esetleg(?).

Volt rendes vizsgálat kontaktlencséhez? Mert nem ugyanolyan dioptria kell belőle mint szemüvegből. Meg nekem is csak akkor derült ki hogy egyik szememre tórikus kell mikor másodjára voltam vizsgálaton hasonló gonddal. De én csak közelre nem láttam jól egyik szememmel.

2012. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Volt minden, többször is visszamentem. A doki azt mondta, hogy esetleg a szemem nem birja ezt a szilikonanyagot, vagy mit, kiprobaltunk egy masik tipust, de azzal is ugyan ez volt a gond. Na mind1, majd akkor elmegyek a dokihoz vele. Köszi!
2012. febr. 8. 15:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Szemüvegből és lencséből nem ugyan olyan dioptriás kell. Méghozzá azért, mert a lencse közelebb van a szemhez.

Az nem normális, hogy a doki nem kereste meg a leg megfelelőbb dioptriát.

2012. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!