Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha még nem volt szemüvegem,...

Ha még nem volt szemüvegem, kaphatok úgy elsőre kontaktlencsét?

Figyelt kérdés

Vagy felejtős a dolog?

Mert mindenkit akit ismerek annak elsőre volt szemüvege évekig, és utána lett kontaktlencséje. Tehát nem adnak lencsét, ha nem hord az ember évekig szemüveget?



2012. jún. 14. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A kettőnek semmi köze egymáshoz.Eleve a kontaklencse azért van,hogy aki nem szereti a szemüveget annak legyen más alternatíva.

Én 13évig hordtam kontaklencsét.

Bemész a szemvizsgálószalonba,kérsz időpontot,akkor a szemészorvos megvizsgálja a szemed,megmondja milyen dioptria kell és hogy egyáltalán alkalmas-e a szemed a kontaklencse viselésére,mert nem mindenkinek az.Utána,ha minden oké,kiválasztod milyen lencsét szeretnél és adnak próbadarabot,amit megmutatnak,hogy kell felhelyezni és levenni,ha már jól megy akkor fogják kiadni az általad rendelt kontaklencsét.

2012. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy pár hónapig először szemüveg kell.

De egy biztos. Csak kontaktlencséd nem lehet. Kell mellette szemüveg is mert bizonyos esetekben nem használhatod a kontaktlencsét. Ilyenek a szembetegségek, nátha, láz.

Nem is lehet bent akármeddig a szemedben.

Én pl ha buliba megyek akkor aznap nem teszem be reggel hanem csak délután, vagy este indulás előtt, mert reggel 7-8kor kelek és a buliból másnap 5-re érek haza. 22 óra folyamatos kontaktlencse viselés nem egészséges.

2012. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De lehet csak kontaktlencséd, senki nem kötelezhet arra hogy szemüveges legyél ha nem akarsz. Nekem is csak kontaktlencsém van. Mindig ezt használom, ha beteg vagyok is, csak olyankor napit, amit kidobok minden este. Egyébként meg 2hetes lencsét használok, reggeltől estig bent lehet, nincs vele gond. Sose kellett szemüveg.
2012. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is csak lencsét hordok :D
2018. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!