Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Ti ilyenkor...

Kontaktlencsések! Ti ilyenkor mit csináltok?

Figyelt kérdés

Ha meghívnak titeket sátrazni, kimenni a szabadba (éjjel is ottalszotok) és nincs lehetőség normálisan kezetmosni (pl. erdőben nincs wc, sem kézmosási lehetőség semmi) akkor mit csináltok éjjelre a kontaktlencsével?


Benne alszotok? Szemüveget sajnos nem tudok vinni. Adnátok valami tippet? Kontakt nélkül vaksi vagyok, nélküle nem akarok elmenni, baj lenne ha benne aludnék? Nem "ragad" majd bele a szemembe?


2012. jún. 19. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy napos kontaktlencsét, abban lehet aludni is és nem szárad ki reggelre. Miért nem tudsz szemüveget vinni?
2012. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok olyan anyagi helyzetben most, hogy tudjak venni. Szüleim se, sajnos.


Nagy baj, ha a hónapos lencsében alszom?

2012. jún. 19. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:

PureVision kontaktlencsét vegyél, abban alkalmanként nyugodtan lehet aludni is.


[link]

2012. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha egy este benthagyod semmi gond nem lesz, reggel nem túl jó érzés, de vigyél szemcseppet, vagy ha nincs akkor a folyadékból cseppents a szemedbe.

Van a másik lehetőség hogy bizony bajlódsz vele kicsit, viszel vizet palackban ha máshol nincs, viszel szappant, kezet mosol, kiveszed.

2012. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én párszor aludtam lencsében sőt másnap is bent volt egész nap. amig nem zavarja a szemedet addig nem gáz. Persze ha teheted vedd ki
2012. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz napilencsét venni és nem akarsz benne aludni, vigyél magaddal pluszba vagy 3 liter vizet, szappant meg törlőkendőt és kérd meg egy havaerodat, hogy segítsen kezet mosni. Egyébként semmi bajod nem lesz ha bennealszol.
2012. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jún. 21. 18:17
 8/9 anonim válasza:
Használj törlőkendőt, tudod, amivel a babák popsiját szokták törölni. Én is kontaktlencsés vagyok, és még sose volt bajom, ha így használtam. :)
2012. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én egyszer aludtam lencsében, napi 12 óra helyett, 2 napban 30 valahány órát volt bent. Ha csepegtetsz bele nem lesz kellemetlen, viszont pár nappal előbb elhasználódik majd. (A csepegtetésre figyelj oda, különben kiszárad, meg attól is függ, hogy a szemed hogy bírja [az enyém nagyon jól])
2012. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!