Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Mennyibe...

Kontaktlencsések! Mennyibe kerül havonta a kontaktlencse? (most a folyadékra és a kontektlencsére gondolok, úgy tudom más nem kell hozzá) Egy szemvizsgálat kontaktlencséhez mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés

2012. febr. 22. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem havis lencsém van, nem állandóan hordható. illetve cilinderes. 3 x 1 havi lencsét kell megrendelnem, az 17 700.

A folyadékot 2500-ért veszem, egyetemes kedvezménnyel.

2012. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mit jelent az hogy nem állandóan hordható (bővebben :) )?


Milyen gyakran lehet hordani vagy hogy vagy? A 17700Ft-ért ugye 3*2 azaz 6 db lencsét kapsz?


Mit jelent az hogy"cilinderes"?


Köszi a választ

2012. febr. 23. 15:33
 3/9 A kérdező kommentje:
*vagy hogy van?
2012. febr. 23. 15:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Én internetről rendelem a havi lencsém, így 6 hónapra 10.000 + a folyadék 3 hónapra 3000. Elég sok olyan optika van ahol a szemvizsgálat + 1 havi próbalencse ingyen van.
2012. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és egy nap 12 órát hordhatom. Aludni nem lehet benne.
2012. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

első vagyok.

nem hordhatom állandóan: nem aludhatok benne, napi kb 12 órát van a szememben.

igen, 6 db lencsét kapok.

szemüvegnél cilinderesnek, kontaktlencsénél tórikusnak hívják. idemásolom:


A tórikus kontaktlencsék a rövidlátást és a távollátást korrigálják az asztigmiával bővült látáshiba esetén.

Az asztigmia tovább rontja az életlen és hibás képet, mivel a szaruhártya alakja eltér a tökéletesen szférikustól. Az asztigmia olyan hiba, amelynél a fény a szaruhártya egyik pontján erősebben törik meg, mint a másikon.Ennek következtében a látott tárgy pontjai úgy lesznek leképezve a recehártyán, mintha vonalak lennének (hiányzik a tárgy visszaadása pontok formájában), a teljes kép pedig elmosódik, mint egy bemozdult fényképen.

A tórikus lencsék leírása tehát két erősségértéket ad meg két egymásra merőleges lencsemetszetben - a szférikus erőt és a cilindrikus erőt, valamint a cilinder tengelyét.

2012. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kontaktlencsém havonta 3100 Ft, meg a folyadék 6000 Ft, de az elég több mint 3 hónapig.
2012. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kontaktlencse 3hónapra 5500 ft. Folyadék 700ft 3 hónapra.

(Lencse netről, folyadék Rossmanból)

2012. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a tórikus lencse 15 300 Ft. 3 hónapra + a folyadék, veszek egy nagyot 3490 Ft. kitart 3 hónapig
2012. okt. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!