Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét után mennyir...

Lézeres szemműtét után mennyire kell komolyan venni a 6 hónapos UV védettséget?

Figyelt kérdés
Úgy értem a 6 hónapot szigorúan be kell tartani?
2012. jún. 20. 19:48
 1/6 anonim válasza:
Én úgy tudom , hogy a műtét elején a szaruhártyátleveszik, lézerrel megváltoztatják a szemet, és utána visszaillesztik a szaruhártyát , ami pár óra után "visszaforr" , nem tudom mi a szarep abban a 6 hónapban
2012. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire szigorúan kell betartani, de:

megéri a kockázatot?

2012. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. Télen csináltattam, nem vettem túl komolyan, nincs semmi bajom azóta se.
2012. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ha mondjákakkorbe
2012. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Azért kell használni, mert a műtét során sérül a szemen lévő természetes UV szűrő réteg, ezt helyettesíti a napszemüveg.

A szaruhártya visszaillesztése a LASIK féle műtétnél van. A PRK-nál visszanő kb. 6 hónap alatt. Azt nem tudom, hogy a LASIK-nál kell-e, de ha az orvost ezt mondta hordjad. Tényleg nem nagy áldozat, ha megvakulsz akkor viszont életed végéig hordhatod.

2012. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Télen kevesebb a UV sugárzás a felhők miatt.
2012. szept. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!