Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 13 évesen 0.5-ös szemüveggel...

13 évesen 0.5-ös szemüveggel kezdtem, most 23 éves vagyok, és a 3.5-öset is gyengének érzem. Nagyon aggódom, hogy ilyen gyorsan romlik a szemem. Igaz, hogy ez egy idő után megáll? Vagy mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 00:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ez nem is gyors romlás, ha mindig jó a szemüveged, akkor lassabban romlik...ha megáll, akkor meg tudod műttetni
2012. jún. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem gyors, ha meg a szemüveg zavar viselj lencsét.
2012. jún. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hiába nem gyórs, akkor is romlás!

A bal szememmel én se látok valami jól, még sem használok semüveget, és a szemem nem romlott tovább az elmúlt 20 év során.


ajánlom, menny el a szemészetre.

2012. jún. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akár hordod a szemüveget, akár nem, a szemed így is, úgy is romlik annyit, amennyit egyébként is romlana. Pont most vagy abban a korban, amikor erősebb a romlási folyamat, ez 28-30 éves kor körül áll meg, akkor már nem nő a szemgolyód. Később, 40 éves korod után fog kicsit javulni (de akkor meg az időskori látásromlás miatt valószínűleg más dioptria fog kelleni közelre és távolra). Azt gondolom, lesz ez még akár 4-5-6 D is, de ne ijedj meg, ez viszonylag normális, sokan hordanak ilyen erős szemüveget. Meg lehet majd műttetni, de nem muszáj. Ha lány vagy, az orvosodnak majd említsd meg, ha kisbabát vársz, hogy erős a szemüveged, tudni fogja, mit kell tenni.

Nézd, egy náthának is vannak fokozatai, egy látáshibának is, de örülj, hogy LÁTSZ egyáltalán.

2012. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egész család szemüveges. 9 évesen kezdtem én is felessel, 20 évesen tartottam -5-nél, akkor megműtettem, azóta oké. A bátyám 25 évesen -9 körül van. Anyum meg +2es volt, de teljesen helyrejött. Fogalmam sincs mitől függ vagy mire számíthatsz. Családod többi tagja mit mondd? Hátha abból kiindulhatsz.
2012. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb. 23-25 évesen áll meg a szemromlás (de persze figyelembe kell venni, hogy pl. mennyit ülünk a számítógép előtt, mert az a korunkra való tekintet nélkül még ugyanúgy ronthatja). Nekem is akkörül állt meg, aztán egy fél dioptriát javult is, azóta mindig ugyanaz.
2012. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2. osztályban lett az első szemüvegem, és már egy dioptriással kezdtem akkor. Onnantól évente romlott fél dioptriát, vagy akár egyet is, így nagyon gyakran kellett új szemüveget venni. Aztán 14 éves koromban kontaktlencsém lett, és azóta egyáltalán nem romlott, sőt a szemész azt mondta, hogy ha nem tudná hogy az lehetetlen azt mondaná még javult is egy picit a szemem. Szóval nekem ezek szerint a kontaktlencse állította meg a szemem romlását, bár ez elég egyedi eset lehet...

az egyik szemem -3,25 a másik -2,25.

Szerintem nem romlik nagyon gyorsan a szemed, de szerintem ennyi idősen lassan meg kéne állnia.

2012. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Úgy beszélgettek itt a látásnak a romlásáról, mint valami törvényszerűségről. Ez nagyon nagy butaság. Én rengeteg éve ülök mindenféle monitor előtt naphosszat és a szemem még mindig tökéletes, és semmi köze sincs az öregedéshez sem. Sok idős embert ismerek akinek nem kell szemüveg semmihez. A problémát bizony magatokban kell keresni. Ugyanúgy, mint a betegségek esetében...

Lehet lehurrogni, nem akarom itt tovább az észt osztani, de most úgy éreztem le kell írnom ezt a pár sort ide, mert páran még hasznát veszik majd. Vitatkozni nem akarok senkivel a témában, csupán a helyes utat mutatom meg, aztán úgyis mindenki eldönti a továbbiakat, ugyanis én nem nyithatom fel a ti szemeteket. :)


Bevezetésként a szemromlással kapcsolatban nem kérek mást csak annyit, hogy olvassátok el ezt a rövid cikket és éljetek tovább úgy minden szempontból, ahogy jónak LÁTJÁTOK. :)


Sziasztok!


[link]

2012. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!