Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kaptam szemüveget. Nem erős,...

Kaptam szemüveget. Nem erős, de már szükséges volt. Viszont szemüveggel szürkületben rosszabbul látok, mint eleve szemüveg nélkül. Más tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy nem látom a különbséget a színek között, alig látom a kontúrokat, amikor rajtam van a szemüveg. Szemüveg nélkül a színkülönbségeket látom, csak éppen homályosabb. Szemüveggel napfényben/lámpafénynél mindent élesen látok. Menjek megint szemészhez?

Eleinte nem volt ilyen. Próbáltam keveset hordani a szemüveget, főleg az egyetemen, vagy tanuláshoz, és az utóbbi néhány hónapban vettem észre a problémát. Egyébként műanyag lencsém van. Amiatt lehet ez?


2012. jan. 12. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szürkületben rosszabbul látsz az A vitamin hiány, ún. farkasvakság.50000 NE egység A vitamint kell naponta legalább egy hónapig szedni de legalább addig amíg a szürkületi látás javul.Azt ne várd hogy egy két hét alatt megjavul, mert csak akkor javul a szürkületi látás ha az A vitamin raktárak feltelítődnek.
2012. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy meg minden szemüveglencse csökkenti az adott megvilágítás erősségét.Hiszen nem engedheti át az összes fényt.
2012. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy az jellemző a farkasvakságra hogy erős megvilágításban nincs semmi baj.
2012. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet!

A farkasvakság nekem is megfordult a fejemben, de azért nem hiszem, hogy ilyen problémám lenne, mert figyelek a vitaminbevitelre, és mert ha leveszem a szemüveget, akkor ugyanúgy látok, mint korábban szürkületben, éppen csak az élességgel van gond, mint egyébként is szemüveg nélkül.

2012. jan. 12. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!