Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével lehet szaunáz...

Kontaktlencsével lehet szaunázni és?

Figyelt kérdés
Szaunázni és aromakabinba lehet menni kontaktlencsével? Életemben nem szaunáztam, rövid időre lehet kontaktlencsével vagy egyáltalán nem ajánlott?
2012. jún. 24. 11:08
 1/3 Juhász Tibor válasza:
Szakemberek nem ajánlják a kontaktlencse használatát szaunázás közben mert túl nagy melegben a lencse a szaruhártyán problémát okozhat. Jómagam is lencsés vagyok volt már olyan szauna ahol nem zavart, de találkoztam olyannal is ahol nem bírta a szemem. Valószínűleg összefüggés lehet, hogy milyen meleg a szauna.
2012. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Milyen meleg szaunában voltál? Ahova én mennék, többféle is van: 100 fokos, 70 vagy 60 fokos is... melyikben nem okozott nálad gondot?


Az aromakabin irritálhatja? (asszem van levendula aroma, citromfű aroma, stb)

2012. jún. 24. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Régen amikor volt lencsém én is bementem mindenféle szaunába, szoliba vele. Talán 95°-os volt a legtöbb. Később, már érzékenyebb lett a szemem az ilyenekre, nem mondom, hogy ezek miatt, de ha van rá lehetőséged, inkább vedd ki a szemedből!
2012. jún. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!