Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tudok kezdeni az életben...

Mit tudok kezdeni az életben ha színtévesztő vagyok?

Figyelt kérdés

Azok a szakmák amiket szeretnék csinálni ki estek.

Nem tudom mit tegyek. Egyszerűen a többi szakma ami nem zárja ki a színtévesztőket szinte egyik sem érdekel.



2012. jún. 25. 22:04
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van...Már 3 éve nem tudom mit csináljak.
2012. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Nekem régi nagy álmom hogy katona lehessek papám katona volt az apja katona volt az ő apja is apám is az volt. Én is az akarok lenni de ez a szar fogyatékosságom miatt nem lehetek már bocsánat. A másik szakma a szakács de az sem lehetek.
2012. jún. 25. 22:17
 3/51 anonim ***** válasza:
Szakácsok sem lehetnénk? Na az már durva...Múltkor néztem valami listát, hogy mik nem lehetnek a színtévesztők és a bolti eladó is benne volt :D
2012. jún. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:

ez az:


[link]

2012. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Sajnos még az sem. Ezt a listát már láttam de azért köszönöm. Vala melyik szakmánál jó megértem hogy miért de szakácsnál nem. De nálam nem az van hogy teljesen keverem a színeket hanem az hogy a babos könyvben van néhány szám amit nem láttok de azokat a színeket meg bírom különbözetezni egymástól.
2012. jún. 25. 22:27
 6/51 anonim ***** válasza:

Szakács simán lehetsz.Ami nem lehetsz,tuti:

-villanyszerelő és az ezzel kapcsolatos dolgok

-műszerész(leginkább elektronikai)

-hivatásos katona,rendőr,stb.

-Hivatásos sofőr(PÁV miatt)

De találtam neked részletes leírást,bemásolom:

A színlátás zavarai, kizáró okot jelenthetnek az alábbi szakmákban

Elektromos szakmák – elektromos vezetékek különböző színű szigetelése, áramütés veszélye miatt. Félhomályban sem keverhetjük össze a fekete, barna vagy lila vezetékeket.

Vegyipari szakmák – különböző színárnyalatú vegyszerek biztonságos azonosítása. A vegyszerekkel végzett munkák során fontos a színárnyalatuk megváltozásának észlelése is.

Biológiai és laboratóriumi jellegű szakmák – környezetvédelemmel, vízgazdálkodással, természetvédelemmel foglalkozó technológus. Élelmiszerekkel foglalkozó laboránsok, technikusok.

Vadász, vadgazdálkodási technikus – Ne felejtsük el mennyire fontos például az őszi erdőkben a vörös és zöld árnyalatainak biztonságos elkülönítése rossz látási körülmények – köd, szürkület stb. – az életünkbe is kerülhet!

Egészségügy egyes ágazatai: szülésznő, képi diagnosztikai asszisztens, mentőápoló, szociális gondozó és szervező. Szociális, gyógyszertári, fogászati, fizioterpiás, klinikai elektrofiziológiai és laboratóriumi technikai asszisztens, valamint csecsemő- és gyermekápoló, orvoselektrotechnkiai műszerész és technikus.

Anyagvizsgáló és minőségbiztosító technikus

Közlekedés - forgalomirányító, szállítmányozási technikus, vasút üzemvitel technikus stb..

Tehát a vendéglátásban,kereskedelemben, irodai munkát stb.dolgozhatsz,minden további nélkül.Sőt,jogosítványod is lehet :-)

Fel a fejjel,így születtél,ez nem nagy probléma,pláne,hogy a szakács szakma tetszik,vágj bele.Apukám is színtévesztő.

2012. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
*Valamelyik
2012. jún. 25. 22:27
 8/51 A kérdező kommentje:

Én a katona hivatásnak jobban örülnék az minden álmom.

A szakács meg olyan is is fajta egy fajta néhai fellángolás.

2012. jún. 25. 22:30
 9/51 A kérdező kommentje:
Azért nagyon köszönöm a választ!
2012. jún. 25. 22:31
 10/51 anonim ***** válasza:

Megnéztem a linket.Nem tudtok szöveget értelmezni.Ott van ez a szöveg is:" korlátozással végezhető" tehát lehet,csak beírják az eü.kiskönyvbe,a jogsidba stb.

És vannak tényleg teljesen kizáró szakmák is,azokat meg én másoltam be és az is ott van,hogy miért.

Amúgy pedig úgy gondolom,hogy ha nem sodorsz senki veszélybe azzal ha valamit összekeversz(pl.elektromos vezetékek)akkor nem kell hirdetni,csak ha kérdezik.Több millió ember él ezzel,és megtalálta a munkáját.Nem kell parázni.

2012. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!