Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit lehet csinálni a régi,...

Mit lehet csinálni a régi, nem használt szemüveggel?

Figyelt kérdés
Van egy szemüvegem, amit már nem használok és sehova nem tudom tenni azzal lehet valamit kezdeni? Már azóta új szemüvegem van és azt hordom.

2012. júl. 10. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ki lehet dobni. :)

Vagy ha még jó a keret, lehet bele új üveget tetetni.


De eladni nem lehet, ha arra gondoltál, mindenkinek más-más szemüveg kell, még akkor is, ha a dioptria azonos. (Ezért veszélyesek a vizsgálat nélkül kapható olvasószemüvegek, rendkívül rontják a szemet, mert nincs személyre szabva.)

2012. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Mi az, hogy sehova sem tudod tenni? Dobd ki!!
2012. júl. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Ne dobd ki, hacsak nem valami uberofi a kerete, add oda ingyen egy optikusnak, hatha tudja hasznositani.
2012. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Másnak nem akartam odaadni vagy eladni gondoltam hogy az hülyeség. Sajnos egyik szára eltört és ki lett cserélve mind a kettő egy bénára de a régi szárak megvannak hozzá meg egyik lencse széle le van töredezve. Meglátom még mit teszek vele kidobni nem akarom :)
2012. júl. 10. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Ne már... mi a fenét akarsz a régi törött szárral, meg egy rossz kerettel? Azt hittem, legalább jó.

Ha egy börgre füle letörik, az ember már azt is kidobja, vagy ha mégsem, legalább jó virágkaspónak. De egy rossz szemüveg semmire nem jó.

Max. tartalékba, ha esetleg a mostani valaki rálépne vagy ellopnák/elvesztenéd, és akkor addig is van valami, amíg csináltatsz újat.

1.

2012. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Írtam hogy nincs baja mondjuk más dioptria mint a mostani szemüvegem, egyébként új szár van rajta csak az nem valami divatos hanem elég béna viszont megvannak a régiek :)
2012. júl. 11. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Te hülye vagy? Kinek kellene az ócska törött, javított szemüveged?
2012. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem. Nem ócska, nem törött, nem írtam hogy oda akarom adni bárkinek is, köszönöm a választ.
2012. júl. 11. 19:45
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
Akkor, ha kidobnád, gondold végig. Több száz ezer szegény ember örülne egy ócskább, javított keretnek is, amibe csak lencsét kell tenni. Add fel neten, adhatod oda postaköltségért, vagy ingyen is, személyes átvétellel. Kár kidobni. Nem csak a divat után kellene menni.
2014. okt. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!