Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Orvosnál a tábla olvasásából...

Orvosnál a tábla olvasásából kiderülhet, hogy kb hányas rövidlátásom van? (folyt. Lenn)

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mit jelent, ha a vonal alatt 3mal el tudom olvasni, de az alsó kettőt nem?
2012. júl. 17. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:
A vonalig 50%-os a látás, onnan minden sor 10%, tehát 80%-os a látásod, ami dioptriában nem tudom mennyi lehet, azt egy gép tudja bemérni, ill. az orvos különböző lencsék berakásával. De úgy gondolom, hogy a 80%-os látás a hétköznapokban nem befolyásol, lehet élni vele, sőt a jogosítványhoz 50% felett nem is kell szemüveg. Ha téged nagyon zavar, mondd el a dokinak és szerintem fel fog írni egy 0,25-ös vagy 0,5-ös szemüveget, amivel mindent tisztán fogsz látni.
2012. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!